„Ekonomika šiandien“. Ar įmanoma padvigubinti atlyginimus Lietuvoje?


Investuotojų forumas su šalies ekonomistais pateikė 10 pasiūlymų, kaip per penkerius metus padvigubinti atlyginimus Lietuvoje.

Ar tai įmanoma? Lietuvos laisvosios rinkos instituto autorinėje laidoje „Ekonomika šiandien“ Žilvinas Šilėnas diskutavo SEB banko prezidento patarėju Gitanu Nausėda ir „Investors’ Forum” valdybos pirmininku, advokatų kontoros „Valiunas Ellex” vadovaujančiu partneriu Rolandu Valiūnu.

„Lietuvos darbo santykiai turi būti liberaliausi Europos Sąjungoje. Tai kas vyksta Seime dabar, yra nepakankama. Sodros „lubos“, būtinos pritraukti darbuojams, ir susigrąžinti išvykusiems aukštos kvalifikacijos lietuviams. Taip pat būtina mažinti darbo santykių apmokestinimą. Iš viso parengėme 10 pasiūlymų, kuriuos įgyvendinus, tikslas padidinti atlyginimus yra realus“, – sako Rolandas Valiūnas, advokatų kontoros „Valiunas Ellex” vadovaujančiu partneris.

Taip pat laidoje tradicinė rubrika „Stebime valdžią“. Ar nauji siūlymai dėl prekybos alkoholiu suvaržymų padės kovoti su jo sukeliamomis problemomis? Kiek politikai žada sutrumpinti statybų procedūrų terminus? Ar reikia mokėti mėnesines išmokas 30 metų išdirbusiems mokytojams?