Ekonomika šiandien. Ar „Brexit” pakenks Lietuvai?


Kokią įtaką Lietuvai turės „Brexit”? Apie tai Žinių radijo laidoje „Ekonomika šiandien“ Žilvinas Šilėnas diskutavo su SEB banko vyriausiuoju analitiku Tadu Povilausku ir Investuotojų asociacijos valdybos nariu Vaidotu Rūku.

„Trumpuoju laikotarpiu, jei neturi svarų santaupų, giminių Didžiojoje Britanijoje, „Brexito” pasekmių lietuviai nepajus. Tolimuoju laikotarpiu didžiausia nežinomybė – kaip toliau klostysis ES ir Didžiosios Britanijos santykiai, ir kaip sprendimas trauktis iš Europos Sąjungos paveiks pačios Didžiosios Britanijos ekonomiką”, – apie galimas pasekmes Lietuvai sako T. Povilauskas.

Lietuvos verslas yra mažiau priklausomas nuo Didžiosios Britanijos, nei iki krizės buvo nuo Rusijos, teigia ekonomikos ekspertai, tad pasekmės mūsų ekonomikai neturėtų būti labai skaudžios:

„Tiesioginė įtaka nebus didelė. Finansų rinkos jau sureagavo niūriai – kritimu, bet katastrofos nematyti, finansų rinkos pakankamai stabilios. Prognozuojant galimas pasekmes, galima suvesti sąsajas su Rusija, ES sankcijomis jai. Šias sankcijas išgyvenome, nepatyrėme recesijos. Ekonominių santykių du Didžiąja Britanija yra mažiau nei su Rusija, taigi, net didžiausias galimas šios rinkos atšalimas turėtų mažesnį poveikį nei sankcijos Rusijai”, – teigia Investuotojų asociacijos valdybos narys Vaidotas Rūkas.

Taip pat laidoje tradicinė rubrikoje „Stebime valdžią”, kurioje LLRI vertina naujausius valdžios siūlymus ir sprendimus.

Kokias kompensacijas karjerą baigiantiems mokytojams sugalvojo mokėti valdžia? Ko trūksta naujajam Darbo kodeksui? Ar priėmus naują įstatymą, sumažės eilės prie gydytojų kabinetų? Ką daryti, kad ateityje gautume solidžias pensijas?