Mindaugas Kubilius: verslo požiūris per 10 metų beveik nepasikeitė

Kaetana Leontjeva autorinėje laidoje „Leiskite veikti“ („Žinių radijas“) kalbino konsultacijų įmonės „Cezaris“ vadovą ir Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto lektorių Mindaugą Kubilių. Pasak jo, verslo požiūris etikos ir kultūros požiūriu per 10 metų beveik nepasikeitė.

„Nežinau, ar pasakyčiau, kad lūžis vyksta. Tai yra tik pirmosios kregždės, kurios žvelgia į pamatinius verslui dalykus pakankamai rimtai. Pirmasis dvidešimtmetis buvo pasižymėjęs kaupimo būtinumu, po to krizė pirma ir antra, ypač antra, parodė, kad reikalinga ieškoti tvaresnių pamatų, bet galbūt labai didelis veiksnys buvo kartų kaita, kai verslą sukūrę vadovai norėtų eiti į pensiją ir ieško sau pamainos, bet mato, kad negali atsitraukti, nes niekas lyg kad jų nesupranta, lyg nepakeičia“, – verslo raidą vertina Mindaugas Kubilius.

Anot jo, Švedijos įmonė „Enskilda“, dirbusi Lietuvos rinkoje, išryškino problemą, kad lietuviški verslai yra nepakankamai tvarūs.„Vadinasi pokytis gali būti dažnai žlugimas vien todėl, kad nėra to tvaraus pamato. Tad pokytis yra nežymus – jis vyksta, bet vis dar slenka iš apkasų“ ,- sakė M. Kubilius.

Visą laidos įrašą klausykite ČIA.