Kaip darbuotojų perkvalifikavimą įgyvendina įmonės?


Augant nedarbui įmonės vis labiau skatina darbuotojų perkvalifikavimą siekiant patenkinti trūkstamų darbuotojų paklausą. Kokie kvalifikacijos keitimo ypatumai ir kaip įmonės prisideda prie šio proceso?

Darbuotojų perkvalifikavimą skatina įmonės siekiant atsiliepti į dabartinę darbo rinką. Nepaisant to, kad laisvų darbo vietų skaičius šalyje muša rekordus – Užimtumo tarnyba birželį fiksavo daugiau 60,5 tūkst. darbo skelbimų, įmonės vis dažniau ir vis garsiau kalba apie darbuotojų trūkumą. Kaip vienas iš šio paradokso sprendimo būdų pateikiamas didesnis dėmesys darbuotojų perkvalifikavimui kaip galimybei ne tik atliepti darbdavių poreikius, bet ir suteikti darbuotojams naujų įgūdžių ir kompetencijų. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija pabrėžia, kad 2020 m. užklupusi COVID-19 krizė paspartino mokymosi ir darbo skaitmenizaciją, todėl kvalifikacijos tobulinimas ir persikvalifikavimas daugeliui suaugusiųjų tampa dar svarbesnis.

Aktualu tai, neabejotinai, ne tik valstybės, bet ir įmonės lygmeniu. Apie tai, kiek į darbuotojų perkvalifikavimą investuoti yra linkęs verslas ir kaip jis tai daro šiandien laidoje diskutuoja pasaulinės personalo sprendimų kompanijos „Manpower“ direktorė Božena Petikonis-Šabanienė, tarptautinės personalo atrankų įmonių grupės „CVO Recruitment I Simplika“ direktorė Akvilė Kazlienė ir orlaivių techninės priežiūros ir remonto įmonės „FL Technics“ personalo vadovė Renata Gailiūnienė.