Investuok Lietuvoje: supaprastinę darbo santykių reguliavimą, pritrauktume gerokai daugiau projektų

Darbo santykių reglamentavimas ir lankstumas yra svarbi verslo aplinkos dalis – ir lietuviams verslininkams, ir užsienio investuotojams, kurie nori įkurti verslą Lietuvoje.

„Kovodama dėl investicijų Lietuva pralaimi jau pradiniame atrankos etape dėl kriterijų, kurių pakeisti neįmanoma, pvz., mažos rinkos ar ribotų išteklių. Tai reiškia, jog būtina ženkliai pagerinti tuos kriterijus, kuriuos įmanoma pakeisti: verslo aplinką ir pirmiausiai – darbo santykių reguliavimą,“ – yra sakiusi tiesioginių užsienio investicijų skatinimo agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinė direktorė Milda Dargužaitė.

Verslininkai ir ekspertai su „Investuok Lietuvoje“ dalijasi savo įžvalgomis ir nuomonėmis apie darbo santykių reguliavimą, darbo kodeksą ir iš to kylančius sunkumus. Štai ką turi pasakyti apie darbo santykius „Investuok Lietuvoje“ kalbinti ekspertai:

„Kai Didžiosios Britanijos grupių įmonė pasirinko investuoti į Lietuvą, jiems buvo didelis šokas, kai sužinojo jog viršvalandžiai paprastai Lietuvoje neleidžiami. Ši problema sprendžiama paprasčiausiai laikant perteklinę darbo jėgą, kas kainuoja įmonei. Savininkai ir akcininkai yra nusiteikę dirbti pagal įstatymą, nors jie labai stebisi tuo, kas neleidžiama Lietuvoje, bet leidžiama Didžiojoje Britanijoje.“ – teigia E.Kateiva, „Sofa Brands“ direktorius. (Žiūrėti visą interviu „Investuok Lietuvoje“ YouTube kanale: http://goo.gl/GNv1t)
„Europoje ir pasaulyje krizės metu smarkiai keičiasi darbo santykiai. Dėl to yra būtina daryti tam tikras korekcijas darbo rinkoje. Ne išimtis ir Lietuva, mes esame paveldėję tarybinį arba panašų į tarybinį darbo kodeksą (nepabijosiu taip pavadinti),“ – taip apie darbo santykius sakė doc. dr. Justinas Usonis (Mykolo Romerio universitetas). (Žr.: http://goo.gl/9TZos)
„Tarkim, jeigu kažkas turi mažų vaikų, ateitų ir paprašytų – aš norėčiau dirbti dešimt valandų per dieną, bet aš dirbsiu keturias dienas per savaitę, o penktą dieną turėsiu laisvą. To padaryti negalima,“ –  teigia Tomas Kriščiūnas, UAB „Archyvų sistemos“ generalinis direktorius. (Žr.: http://goo.gl/7aba4)