Dalinimosi ekonomika – kaip pasinaudoti teikiamomis galimybėmis? (laida „Labas rytas“)


Dalijimosi ekonomika – internete informacinėmis technologijomis sukurta rinka, platforma, kur žmonės gali pirkti, parduoti ar nuomoti daiktus, paslaugas vieni kitiems. Tai nauja tendecija, sparčiai populiarėjantis „trendas“. Apie jos teikiamas galimybes Lietuvos laisvosios rinkos viceprezidentas Vytautas Žukauskas kalbėjo LTV laidoje „Labas rytas“.

V. Žukauskas pabrėžė, kad dėl dalijimosi ekonomikos kylantis nepasitenkinimas  dažnai yra nepagrįstas:

„Įmonės nenori įsileisti naujų rinkos dalyvių. Bijo naujų konkurentų, nes mato, kad jų paslaugos pigesnės, dažnai net kokybiškesnės. Be to, nesutariama dėl reguliavimo – labai svarbu nesureguliuoti šios rinkos per daug“, – LRT laidoje „Labas rytas“ sakė Lietuvos laisvosios rinkos viceprezidentas Vytautas Žukauskas.

Neperlenkti lazdos reguliuojant laidoje ragino ir tarpusavio skolinimosi platformos vadovas Vytautas Zabulis.

„Dalijimosi ekonomika plečiasi, ši rinka apima vis didesnes sritis. Pavyzdžiui, nuvažiavęs į užsienį tu gali neiti į restoraną, o susirasti internete vietinį ir vakarieniauti pas jį. Tai nuostabu. Lietuvoje netrukus atsiras naujovė, kai įmonės galės skolintis iš kitų žmonių“, – laidoje sakė Vytautas Zabulis, tarpusavio skolinimosi platformos vadovas.