Paskelbti LLRI konkurso „Laisvės studijos“ nugalėtojai

2006 m. rugsėjo 29 d. vykusiame Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) seminare „Ludwig von Mises: Lietuvoje dar neatrastas ekonomikos genijus“ buvo paskelbti ir apdovanoti LLRI rašinio konkurso „Laisvės studijos“ nugalėtojai. Šių metų konkursas, kurio prizinis fondas – 6000 litų, buvo skirtas iškiliaus XX a. ekonomisto ir filosofo Ludwigo von Miseso 125-osioms gimimo metinėms paminėti.

 

1-osios vietos laimėtoju vertinimo komisija išrinko Povilo Lastausko (Vilniaus universitetas) darbą „Mokslo padėties Lietuvoje analizė, plėtojant Ludwigo von Miseso laisvosios rinkos principus, arba Contra absurdum“ (3000 litų). 2-osios vietos prizas, 2000 litų, skirtas Tomui Sinicki (Stokholmo ekonomikos mokykla Rygoje) už darbą „Critical Appraisal of Bachelor Taxation Plan“. 3-ioji vieta atiteko Dalios Lašaitės (Lozanos universitetas Šveicarijoje) rašiniui „Inflation in the 21st Century: Application of Ludwig von Mises Ideas“ (1000 litų).

 

Komisijos nariai taip pat nusprendė išskirti ir apdovanoti LLRI knygų rinkiniu šiuos konkurso dalyvius už įdomias idėjas ir paskatinimo vertas pastangas analizuoti ir taikyti Miseso darbus: Milda Aksamitauskienė, darbas „Pokalbis apie laisvę“, Artūras Gelusevičius, darbas „Laisvė ir tvarka“ bei Eglė Grendienė, darbas „Intervencionizmo pasireiškimas Lietuvoje“.

 

LLRI rašinio konkurso „Laisvės studijos“ organizuojamas jau trečius metus iš eilės. Jo tikslas – skatinti studentus ir jaunimą nagrinėti laisvės idėjas ir galimybes jas įgyvendinti šiandieninėje visuomenėje. Šiemet konkursui dalyviai buvo kviečiami susipažinti su L. von Miseso darbais ir parašyti esė, kuriame būtų atspindėtos, plėtojamos, taikomos ar polemizuojamos idėjos, išreikštos Ludwigo von Miseso darbuose. Konkursui buvo pateikti devyni darbai iš Lietuvos ir kitų šalių.

 

Kitų metų konkursas bus skelbiamas 2007 metų pradžioje.

125-osioms L. von Mises gimimo metinėms paminėti LLRI taip pat išleido ir seminare „Ludwig von Mises: Lietuvoje dar neatrastas ekonomikos genijus“ pristatė L. von Mises knygą „Ekonominė politika. Mintys šiandienai ir rytdienai“. Šiame jaunimui skirtame seminare pagrindinį pranešimą apie Miseso darbus ir idėjas skaitė žinomas Vokietijos ir JAV ekonomistas prof. Hans Hermann Hoppe – vienas ryškiausių šiuolaikinio libertarizmo ir austrų ekonominės mokyklos atstovų, knygos „Democracy: the God that Failed“ autorius.

Šešioliktus metus aktyviai veikiantis Lietuvos laisvosios rinkos institutas yra laisvosios rinkos idėjų sklaidos lyderis Lietuvoje ir viena seniausių dešiniosios pakraipos nevyriausybinių organizacijų visoje Europoje. LLRI taip pat buvo pirmoji po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje įsteigta privati, pelno nesiekianti, nepolitinė organizacija, teikianti nepriklausomą ekonominės politikos analizę ir rekomendacijas. Kitaip nei didžioji dauguma tokio pobūdžio institucijų visame pasaulyje, LLRI buvo įsteigtas vien privačios iniciatyvos dėka. LLRI remia privatūs asmenys, įmonės, tarptautiniai fondai ir organizacijos. Švietėjiški projektai, skirti jaunimui, yra neatsiejama instituto veiklos dalis.