LLRI pristato gerovės receptų knygą būsimiems Seimo nariams ir rinkėjams

Artėjant rinkimams į Seimą, Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) išleido ir šiandien pristato „Knygą 2004-2008 metų Seimo nariams ir rinkėjams“, kurioje siūlomos gairės būsimiems politikos formuotojams, padėsiančios kurti ir įgyvendinti žmonių gerovę auginančias socialines ir ekonomines reformas.

 

LLRI knyga – tai visapusis vadovas, kuriame iš esmės nagrinėjamos šiuo metu Lietuvos visuomenei svarbiausios ir skaudžiausios problemos bei nurodomos aiškios pokyčių kryptys ir principai. Leidinyje paprastai pristatomos LLRI ekspertų siūlomos reformos tose srityse, kurias Lietuva neišvengiamai turės pertvarkyti per artimiausius kelerius metus, norėdama skatinti verslo plėtrą ir konkuruoti Europos Sąjungoje.

 

„Nors žmonių viltys neapsakomai įvairios, daugelis žmonių visada trokšta sąlygų, kurios kiekvienam leistų susikurti geresnį gyvenimą. Lygiai taip pat, visos politinės partijos žada siekti visų žmonių gerovės ir klestėjimo. Tačiau būdus, kuriais dažnai mėginama šių tikslų siekti, būtina analizuoti, kritiškai įvertinti ir nuolat tobulinti. Priešingu atveju gerų rezultatų nebus,“ – sakė knygos redaktorius, LLRI viceprezidentas dr. Remigijus Šimašius apie šio leidinio reikalingumą.

 

LLRI prezidento Ugniaus Trumpos teigimu, LLRI analitikai nėra varžomi politinių įsipareigojimų ir susitarimų, todėl knygoje pateikiami siūlymai ir vertinimai nėra pagražinti politinės rinkodaros spalvomis ir neiškraipyti politinių kompromisų. „Ši knyga nutiesia kelią nuo idėjų iki sprendimų ir paaiškina, kaip šiuo keliu žengti visiems, kas nori savo gyvenime įprasminti laisvės, nepriklausomybės ir atsakomybės principus,“ – kalbėjo instituto vadovas.

 

LLRI tiki, kad ši knyga padės politikams, kurie formuos Lietuvos socialinę ir ekonominę politiką per ateinančius ketverius metus, ir rinkėjams, kurie netrukus vertins ir rinksis politikų pažadus, išdėstytus rinkimų programose. Knyga taip pat bus vertingas informacijos šaltinis politikos ir socialinių procesų analitikams bei žiniasklaidai, nes padės išsiaiškinti politikų siūlomų sprendimų galimus padarinius.

 

Leidinys apima ekonominę ir socialinę politiką, sveikatos apsaugą, švietimą, valstybės valdymą, įstatymų leidybą, Lietuvos interesų atstovavimą Europos Sąjungoje. Tarp ekonomikos problemų nagrinėjami mokesčiai, privatizavimas, energetikos sektorius, konkurencija, monopolijos, verslo skatinimas, darbo reguliavimas, verslo steigimas, reguliavimas ir žemės ūkis. Svarbi dalis skirta socialiniam draudimui, pašalpoms bei nedarbui.

 

Ši knyga – tai beveik keturiolikos metų instituto darbo rezultatas gilinantis į ekonomikos dėsnius, nagrinėjant pasaulio reformų pamokas, dirbant su įvairiomis politinėmis partijomis ir jų vyriausybėmis, bendraujant su tais, kurie dirba rinkoje. Ji siūlo sprendimus, palaikančius laisvąją visuomenę, kaip priešpriešą ekonomikos reguliavimui ir valdžios kišimuisi į kitas verslo ir žmonių gyvenimo sritis.

 

„Knygą 2004-2008 metų Seimo nariams ir rinkėjams“ LLRI pristatys rugsėjo 2 d. 15:00 val. viešbutyje „Reval Hotel Lietuva“ (Vilnius), vyksiančioje diskusijoje, kurioje dalyvaus politinių partijų, verslo ir žiniasklaidos lyderiai, analitikai, politologai.

 

Šios knygos leidimą finansavo Frydricho Naumano fondas (Vokietija) ir instituto darbus remiančios įmonės. Prieš ketverius metus LLRI išleido pirmąjį tokio pobūdžio veikalą, skirtą 2000-2004 metų Seimo nariams ir rinkėjams.