Knyga 2000-2004 metų Seimo nariams ir rinkėjams

LLRI projektas „Seimas 2000″
2000 m. birželio mėnesį LLRI išleido „Knygą 2000 – 2004 metų Seimo nariams ir rinkėjams”, kuria buvo inspiruoti priešrinkimines diskusijas apie vertybes, tikslus ir kelius, vedančius į juos, bei paskatinti greitus ir gyvybingus pokyčius po rinkimų.
„Knygoje“ pateikiama aktualių problemų analizė, siūlomi aiškūs ir nuoseklūs principai reformų programų kūrimui, pateikiami konkretūs pasiūlymai, aptariamos alternatyvos.
„Knyga“ – vertingas vadovas politinėms partijoms kuriant nuoseklų veiksmų planą, kaip pasiekti visų keliamus gerovės, teisingumo ir efektyvumo tikslus. Rinkėjui – tai pagalba išsiaiškinti siūlomų politikų patikimumą bei įvertinti rinkiminių pažadų realumą. Leidinys taip pat naudingas politikos analitikams ir žiniasklaidai siekiant kompetentingų viešų debatų.
„Knygoje“ nagrinėjama ekonominė ir socialinė politika, gyvybės ir nuosavybės apsauga, sveikatos apsauga, valstybės valdymas, integracija į Europos Sąjunga, įstatymų leidyba. Pateikiami konkretūs pasiūlymai kaip privatizuoti be skandalų, kaip sumažinti mokesčių naštą ir atsisakyti nuostolingų mokesčių, kaip padėti darbdaviams ir dirbantiesiems. Knygoje rašoma apie tai, kokie trukdžiai labiausiai stabdo verslą, koks litas Lietuvai yra geriausias, kaip pasiekti, kad rinka veiktų žemės ūkyje, kad senatvė būtų deramai aprūpinta. Taip pat aptariamos transporto, būsto, skurdo prevencijos, kultūros problemos.
„Knyga“ buvo pristatyta 2000 m. birželio 20 d. politinių partijų, verslo ir žiniasklaidos lyderiams, analitikams, užsienio politinei ir verslo visuomenei diskusijoje.
Lietuvos politikų mintys apie LLRI „Knygą”
„KNYGA 2000-2004 METŲ SEIMO NARIAMS IR RINKĖJAMS”
Turinys
› Įžanga
› Nuosavybė, žemės rinka ir nuosavybės apsauga
› Privatizavimas
› Kainos ir kainų reguliavimas
› Konkurencijos ir antimonopolinė politika
› Vartotojų teisės
› Verslo reguliavimas ir parama verslui
› Pinigų politika
› Kreditai ir bankai
› Kapitalo rinka
› Mokesčiai ir mokesčių administravimas
› Užsienio prekyba ir muitai
› Darbuotojų ir darbdavių santykiai
› Įmonių reglamentavimas
› Korupcija
› Socialinis draudimas
› Sveikatos apsaugos politika
› Skurdas
› Būsto politika
› Įstatymų leidyba
› Valstybės finansai
› Lietuvos integracija į Europos Sąjungą
› Žemės ūkio politika
› Transportas
› Filantropija ir nevyriausybinės organizacijos
› Blogų pasiūlymų pavyzdžiai