Tarptautinis seminaras „Susitarkime dėl aplinkos“

susitarkim slide

Vasario 19 d. (ketvirtadienį) Vilniuje, „Holiday Inn“ viešbutyje LLRI rengia tarptautinį seminarą „Susitarkime dėl aplinkos“. Renginio tikslas – skatinti konstruktyvų vietos bendruomenių ir NVO dialogą su vietos savivalda ir verslo bendruomene, derinant ir priimant sprendimus aplinkosaugos ir ekonominės veiklos plėtros srityje.

Renginyje taip pat bus aptariama Šiaurės šalių vietos bendruomenių ir NVO bendradarbiavimo su savivalda patirtis.

Seminare dalyvaus vietos bendruomenių, aplinkosaugos NVO, verslo asociacijų atstovai, savivaldybių ir atsakingų valdžios institucijų specialistai.

Šis seminaras yra vienas pirmųjų žingsnių, kuriuo Lietuvos laisvosios rinkos institutas pradeda įgyvendinti naujausią iniciatyvą „Su(si)tarkim“. Ja siekiame paskatinti gyventojus, bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų atstovus dalyvauti savivaldos politikos ir sprendimų priėmimo procesuose, argumentuotai diskutuoti jiems aktualiais klausimais ir taikiai susitarti dėl aplinkos, kurioje gyvename. Daugiau informacijos apie projektą: http://www.llri.lt/iniciatyvos/susitarkim

Seminare pranešimus skaitys instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas ir KTU Viešosios politikos ir administravimo instituto docentė, socialinių mokslų daktarė Aistė Balžekienė. Šiaurės šalių patirtimi dalinsis Maria Eriksson (Timbro, Švedija), Kirsten Paaby (Idébanken, Norvegija), Robert Müürsepp (Mises institutas, Estija).

Nuo 2015 metų balandžio mėnesio institutas organizuos nemokamų mokymų ciklą 15-oje Lietuvos savivaldybių. Dalyviai mokysis, kaip analizuoti ir vertinti vietos viešosios politikos sprendimus, efektyviai dalyvauti sprendimų derinimo ir priėmimo procecuose bei efektyviai komunikuoti.

Plačiau apie iniciatyvą.