Dėl siūlomo reikalavimo nuo kitų metų perdirbti visas plastikines pakuotes

Įvertinęs Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo projektą Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) atkreipia dėmesį, kad juo numatomi reikalavimai yra nepagrįstos perteklinės naštos kūrimas perkeliant Europos Sąjungos (ES) teisę. Nebūtinų nuostatų perkėlimas į nacionalinę teisę sukels neigiamus padarinius tiek visuomenei, tiek valstybės ekonomikai.

PARSISIŲSKITE EKSPERTIZĘ

Direktyva dėl pakuočių ir pakuočių atliekų, kurią siekiama įgyvendinti projektu, reikalauja, kad pakuočių perdirbimas būtų skatinamas laipsniškai ir pagal tam tikrus terminus, numato, kad negali būti sudaromos kliūtis konkurencijai ir prekybai.

Projektu siūloma atsisakyti laipsniško perėjimo ir reikalaujama visas pakuočių atliekas perdirbti jau nuo 2024 m. Toks reglamentavimas – griežtesnis nei numato Direktyva. Be to Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymas jau dabar dera su Direktyvos nuostatomis – jame numatyta, kad iki 2030 m. pabaigos bent 70 proc. visų pakuočių būti perdirbamos.

PARSISIŲSKITE EKSPERTIZĘ

Tokia praktika, kai projekto rengėjai nepagrindžia perteklinio reguliavimo poreikio, nenurodo, kodėl esamas reguliavimas yra nepakankamas tinkamai įgyvendinti Direktyvos tikslus, kelia teisės aktų „auksavimo“ riziką ir gali sukelti neigiamų padarinių tiek ES, tiek nacionalinės teisės lygmeniu.  

PARSISIŲSKITE EKSPERTIZĘ

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.