Įvyko „Laisvės debatų“ finalas: pergale džiaugėsi moksleiviai iš Utenos

Ketvirtadienį Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įvyko tarpmokyklinis „Laisvės debatų“ turnyras. Jame laimėjo Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos komanda.   

Finaliniame debatų etape ji nugalėjo Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos moksleivius. Savo argumentus komandos pristatė tema „Ar valstybė turi spręsti klimato kaitos problemas?“.

„Džiaugiamės aktyviu moksleivių ir mokytojų įsitraukimu. Įkvepia ne tik jų pasiruošimas, bet ir darbas kartu, gebėjimas klausyti ir išgirsti vieni kitus. Jų žinios ir gebėjimas jomis dalintis su kitais, užsidegimas tikinant, kad jų pozicija turėtų laimėti yra įkvėpimas mums tęsti projektus ir ieškoti naujų būdų sudominti moksleivius“, – po renginio kalbėjo LLRI Švietimo centro vadovė Justina Kuncaitienė.

Į finalinį debatų etapą abi komandos pateko komisijos sprendimu, susumavus balus ir įvertinus bendrą pasirodymą. Prieš tai vykusiuose atrankiniuose debatuose Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos komanda laimėjo prieš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos moksleivius. Abi komandos svarstė temą „Ar trečiųjų šalių piliečių legali migracija teigiamai paveiktų šalies ekonomiką?“.

Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos moksleiviai į finalą pateko nugalėję antrąją Lietuvos sveikatos mokslų universiteto komandą. Abi pusės svarstė, ar universalios bazinės pajamos sumažintų skurdą. Debatuose dalyvavo, tačiau į finalą nepateko dvi Jonavos Senamiesčio gimnazijos komandos. Tarpusavyje jos diskutavo tema „Ar valstybė turėtų reguliuoti prekių ir paslaugų kainas rinkoje?“.

Specialus „Laisvės debatų“ komisijos prizas buvo skirtas Utenos Adolfo Šapokos gimnazistei Liepai Mameniškytei.

Debatų komisiją sudarė mokslų daktaras, antropologas Saulius Matulevičius, septynerių metų patirtį debatuose sukaupusi LLRI tyrimų asistentė Justina Jablonskaitė, Švietimo akademijos magistrantė, debatininkė Emilija Kvieskaitė ir Šiaulių Didžvario gimnazijos debatų klubo prezidentė, tarptautinių debatų nugalėtoja Viltė Aleksandravičiūtė.

„Didelės padėkos verti ir komandas į priekį vedę mokytojai. Jų įnovatyvumas, pasitikėjimas savo mokiniais ir pasiryžimas įkvepia – komandos dirbo savaitgaliais ir vakarais, debatams ruošėsi negailėdamos laiko ir atiduodamos visas jėgas temai Ačiū mokytojoms Daivai Dūdėnienei, Vytautei Erkes, Laimai Statkevičienei, Dariui Dumčiui ir visiems kitiems, kartu ėjusiems „Laisvės debatų“ keliu“, – džiaugėsi J. Kuncaitienė. 

Nuo projekto pradžios LLRI Švietimo centras apmokė daugiau kaip 60 mokytojų, jaunimo centrų darbuotojų, psichologų, kitų švietimo specialistų iš 15 Lietuvos miestų ir miestelių.

„Finalu projektas nesibaigia. Vasarą LLRI Švietimo centras dirbs su jaunimo centrais, lankysis jaunimo stovyklose ir dalinsis patirtimi, kaip stiprinti jaunuolių gebėjimą argumentuotai reikšti mintis, kritiškai vertinti bei atsirinkti informaciją ir domėtis bendruomenės bei pačios valstybės problemų sprendimo būdais“, – kalbėjo LLRI Švietimo centro vadovė.

Projektą remia