Lietuvos savivaldybių indeksas 2018

Lietuvos savivaldybių indeksas

>>> Visas tyrimas Lietuvos savivaldybių indeksas 2018

Lietuvos savivaldybių indeksas yra kasmetinis LLRI leidinys (pradėtas leisti 2011 m.). Jis parodo, kiek ir kaip savivaldybėse yra užtikrinama žmogaus ekonominė laisvė.

LLRI šiuo tyrimu siekia padėti savivaldybėms įsivertinti, pasimokyti iš kitų savivaldybių. Taip pat paskatinti keistis ir tobulėti – kad gyventojams, investuotojams ir savivaldybių darbuotojams jų savivaldybėje gyventi ir dirbti būtų geriau, naudingiau, paprasčiau.

Vertinamos gyventojams ir investuotojams svarbiausios sritys, kuriose sprendimus priima savivaldybės. Tarp jų – komunalinis ūkis ir transportas, švietimas, sveikata, socialinė rūpyba, mokesčiai, biudžetas, turto valdymas, administracija bei investicijos ir plėtra. Kiekvienoje iš indekso sričių yra pateikiami konkretūs pasiūlymai, kurie padėtų gerinti žmonių gyvenimą ir pritraukti investicijas.

Tyrimo metodologija kiekvienais metais atnaujinama ir tobulinama. LLRI dėkoja prie to prisidedančioms savivaldybėms, verslininkams ir kitiems turintiems konstruktyvių pastabų.

2014 m. Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) rengiamas Lietuvos savivaldybių indeksas laimėjo prestižinį „Templeton Freedom Award“ (JAV) apdovanojimą ir 100 tūkst. JAV dolerių premiją. Tarptautinis apdovanojimas kasmet teikiamas organizacijoms už jų indėlį skatinant konkurenciją ir žmogaus veiklumą.

Lietuvos savivaldybių indeksas 2017 m.

Lietuvos savivaldybių indeksas 2016 m.

Lietuvos savivaldybių indeksas 2015 m.

Lietuvos savivaldybių indeksas 2014 m.

Lietuvos savivaldybių indeksas 2013 m.

Lietuvos savivaldybių indeksas 2012 m.

Lietuvos savivavaldybių indeksas 2011 m.