Vis daugiau moksleivių savanoriškai mokosi ekonomikos

Moksleiviai domisi ekonomika ir aktyviai  ieško alternatyvų pamokoms mokyklose. Tai rodo jau šeštus metus nemokamus ekonomikos kursus organizuojančio Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) patirtis. Interaktyvūs kursai „Ekonomika aktyviai“ pritraukė daugiau nei 2 000 moksleivių iš visos Lietuvos.

Jau antrus metus iš eilės kursus geriausiais rezultatais baigė Kauno Juozo Naujalio gimnazijos vienuoliktokė  Austėja Šešelgytė. Jai ir kitiems dvidešimt devyniems kursų pirmūnams atiteko pagrindinis prizas – kvietimas į jaunųjų ekonomistų vasaros stovyklą.

 „Ekonomika yra persmelkusi kiekvieno žmogaus kasdienybę, tačiau ekonomikos dėsnius išmano tikrai ne visi. Mūsų kursų tikslas – ugdyti kritinį ekonominį mąstymą, kuris padės nepaklysti ekonomikos tiesų džiunglėse,“– sako LLRI Švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė.

Kas bus, kai baigsis nafta? Kada Lietuvą pasieks kita ekonominė krizė?  Kas yra ekonominis karas? Kas bendro tarp meno ir ekonomikos? Atsakymai į šiuos ir dar daugiau klausimų buvo pateikti vaizdo pamokų ir tiesioginių diskusijų formatu.

Ekonomikos kursai buvo integruoti, jų metu greitai reaguota į tuo metu aktualiausius Lietuvos ir pasaulio įvykius, diskutuojama apie karščiausias naujienas.

„Tam, kad įgytos teorinės žinios būtų prasmingos – jos taikytos realioms, moksleiviams įdomioms  situacijoms. Kursų metu vyko  keturios interaktyvios diskusijos su LLRI ekonomistais. Socialiniame tinkle „Facebook“ virė pokalbiai apie Lietuvos prekybos tinklų kainų karą, skurdo panaikinimo būdus, sugriauti patys populiariausi mitai apie mokesčius ir nagrinėtas monopolijų reiškinys.“, pasakoja  Marija Vyšniauskaitė.

Šį savaitgalį įvyko ir „Ekonomika aktyviai“ baigiamasis renginys – organizatoriai šventiniame protų mūšyje sulaukė 35 moksleivių iš 7 Lietuvos miestų: Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Prienų, Kauno, Tauragės ir Utenos.

„Ekonomika aktyviai! Tai tas reiškinys, kurį pabandęs – negali sustoti. Ta kompanija, su kuria pabuvęs – negali nebevažiuoti. Tai, kas palieka neišdildomus įspūdžius! Tai, kas tiesiog yra velnioniškai nuostabu!“ – po baigiamojo renginio įspūdžiais dalinosi 3 metus aktyviai kursuose dalyvaujanti panevėžietė Kotryna Zopelytė.

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) yra privati, pelno nesiekianti, nepolitinė organizacija. LLRI atlieka tyrimus svarbiais ekonomikos ir jos politikos klausimais, rengia įstatymų ir jų projektų ekspertizes bei padeda valdžios institucijoms. Švietėjiški darbai yra neatsiejama instituto veiklos sritis. Daugiau – www.llri.lt

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24