Pristatome naujausią LLRI knygą „Rinka ir moralė“

Pristatome jau šeštąją leidinių serijos „Ekonominės politikos skaitiniai“ rinktinę „Rinka ir moralė“.

 

Šioje rinktinėje yra aptariamas rinkos ir moralės santykis, verslininko vaidmuo visuomenėje, pateikiamas rinkos vertinimas krikščionybės požiūriu. Knygoje paneigiami paplitę mitai, kad laisvoji rinka yra amorali. Priešingai – įrodoma, kaip rinka skatina ir stiprina moralų elgesį. Kaip teigia vienas rinktinės autorių Henry Hazlitt, „Kapitalizmo sistema, laisvoji rinka, yra laisvės, teisingumo ir produktyvumo sistema. Visais šiais atžvilgiais ji yra nepalyginamai pranašesnė už prievartines alternatyvas. Šios trys dorybės yra neatskiriamos. Kiekviena išplaukia iš kitos. Tik būdami laisvi žmonės gali būti moralūs. Tik jeigu jie turi pasirinkimo laisvę, apie juos galima sakyti, kad jie skiria gėrį nuo blogio.“

 

 

 

Knyga bus išplatinta visoms Lietuvos savivaldybių viešosioms ir aukštųjų mokyklų bibliotekoms. Taip pat knygą galima įsigyti internete: Manoknyga.lt, Patogupirkti.lt, o studentams, kurie kreipsis tiesiai į LLRI, knygą dovanosime (mūsų adresas: Jasinskio g. 16a, IVa., Vilnius).

 

Knygos leidimą rėmė UAB „Ūkio banko investicinė grupė“ ir UAB „Krasta Auto“.

 

LLRI kasmet išleidžia po knygą ekonominės politikos tematika. Iki šiol šioje serijoje yra pasirodžiusios šios knygos: „Konkurencija, monopolija ir karteliai“ (Friedrich A. Hayek, Murray N. Rothbard, Algirdas Degutis, Joseph A. Schumpeter, Pascal Salin, Edwin S. Rockefeller, Thomas J. DiLorenzo darbų rinktinė, 2010), „Pinigai ir verslo ciklai“ (Ludwig von Mises, Gottfried Haberler, Murray N. Rothbard, Friedrich A. Hayek ir Roger W. Garrison straipsnių rinktinė, 2009), Murray N. Rothbard „Nuosavybė ir rinkos tvarka“ (2008 m.); Frederic Bastiat „Ekonominių ir politinių esė rinktinė“ (2007 m.); Ludwig von Mises „Ekonominė politika. Mintys šiandienai ir rytdienai“ (2006 m.).