Pranešimas spaudai: LLRI rekomenduoja: Ko būtina paklausti politiko?

Artėjant 2008 m. Seimo rinkimams, Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) skuba į pagalbą rinkėjams ir patiems politikams. Siūlome penkis paprastus klausimus, kurių būtina nepamiršti, klausantis politikų siūlymų.

 

Daugelis politinių partijų savo rinkimines kampanijas vykdo ir pažadus dalina dar net nesudėlioję partijų programos. Institutas parengė ir visuomenei pristato pagalbinę medžiagą „Ko būtina paklausti politiko?“.

 

„Sudėjome pačius pagrindinius klausimus, kurių turėtų nepamiršti paklausti kiekvienas rinkėjas. Politikų siūlymai dažnai gali atrodyti naudingi, tačiau mes siūlome užduoti penkis klausimus ir tik gavus atsakymus,  pamastyti, ar brukamas pasiūlymas yra tikrai naudingas mūsų šaliai“, – apie trumpą pagalbinę medžiagą rinkėjui pasakoja LLRI prezidentas Remigijus Šimašius.

 

LLRI siūlo užduoti penkis politiko pasiūlymą „išpakuoti“ padėsiančius pagrindinius klausimus:

·          Ar to iš tikro reikia?

·          Kiek tai kainuos?

·          Kas už tai mokės?

·          Kam tai padės?

·          Kam tai pakenks?

Ir jokiu būdu nepamiršti paklausti

·          Iš kur žinote?

 

 

Atsisiųsti klausimų maketą galite PASPAUDĘ ČIA.

 

Taip pat LLRI platinamoje medžiagoje rinkėjams bus galima trumpai ir patogiai kiekvienam žmogui atpažinti tas grėsmes, kurios neretai slypi už gražių politikų žodžių.

 

Atskirame projekte LLRI kartu su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu atliks nuoseklų politinių partijų programų vertinimą. Kiekviena gauta individuali partijos programa bus vertinama pagal tai, kokios yra numatytos prielaidos ekonomikos augimui, programoje esamų pasiūlymų nuoseklumas, realistiškumas, konkretumas ir atitikimas deklaruojamoms vertybėms.

 

Partijų programų vertinimai jau nuo rugsėjo mėnesio bus publikuojami žiniasklaidoje. Vertinimo pabaigoje bus paskelbtas ir politinių partijų programų reitingas.

 

Daugiau informacijos:

Laura DABULYTĖ

LLRI komunikacijos vadovė

Tel. 85 252 62 63;

El. p. Laura@lrinka.lt;

www.lrinka.ltwww.blogas.lt/LLRI