Paskelbti Ekonomikos viktorinos nugalėtojai

Geriausiai Ekonomikos viktoriną išsprendę dalyviai apdovanoti piniginiais ir partnerių prizais. Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) kartu su Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija (LRT) rengiamoje iniciatyvoje – mokiniai iš daugiau kaip 50-ties Lietuvos mokyklų.

Rasa Juodviršienė, Titas Laurinavičius ir Aneta Vainė

 

Moksleivio kategorijoje nugalėjo Vilniaus Pilaitės gimnazijos moksleivis Titas Laurinavičius, piliečio – Rytis Ašmiaga, studento – Didžiosios Britanijos Coventary universitete besimokanti Austėja Stalmačenkaitė. Daugiausiai moksleivių pritraukė Vytauto Didžiojo universiteto Rasos gimnazijos mokytoja Inga Kublickienė.

Rytas Ašmiaga ir Aneta Vainė

Ekonomikos viktorinos partnerio banko „Luminor“ įsteigtą prizą – „Digiklasė“ finansinio raštingumo kursą, kviečiantį atskleisti finansinių paslapčių šydą, laimėjo mokytojas Naglis Jonuška iš „Kauno Veršvų gimnazijos“.

„Digiklasė“ nugalėtojas – Naglis Jonuška

Dar pavasarį penkiolikai kitų dalyvių buvo įteikti Ekonomikos partnerių – bendrovių „Telia Lietuva“, BIOK LAB, taip pat žurnalo IQ ir LRT prizai.

„Pavasarį prasidėjusi Ekonomikos viktorinoje dalyvavo per 4 400 žmonių. Nors jau sveikiname laimėtojus, iniciatyva tęsiasi. Jos tikslas paskatinti labiau domėtis ekonomika, nustebti, kiek daug mūsų kasdienių sprendimų pagrįsti ekonomikos principais“, – sakė LLRI Švietimo centro projektų koordinatorė Justina Jablonskaitė.

Viktorinoje galima dalyvauti neribotą kiekį kartų. Kiekviena kartą prisijungus reikia atsakyti į 30 uždarų klausimų, kuriuos platforma atrinks iš daugiau kaip 150 skirtingų užduočių. O atlikus testą, galima pasigilinti į teisingus atsakymus.

Visi ekonomikos viktorinos klausimai skatina mąstyti, kviečia pažvelgti į situacijas, susijusias su mainais rinkoje, asmeniniais finansais, ekonomine politika, verslumo pagrindais.

Ekonomikos viktoriną globoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, remia Švietimo mainų paramos fondas. Registruotis viktorinai ir ją spręsti galima čia: ekonomikavisur.lrt.lt