Miškų nuosavybės ribojimai – iškraipyta konkurencija ir privilegijos


Prieš pusantrų metų priimtas Miškų įstatymo pakeitimas sulaukė ne tik kritikos iš konkurencijos gynėjų, bet ir Europos Komisijos dėmesio. Pagal įstatyme numatytą ribojimą, vienas ar keli susiję privatūs asmenys negali turėti daugiau kaip 1500 ha miško ūkio paskirties žemės.

Europos Komisija abejoja, ar toks reguliavimas yra pagrįstas. Įstatymo priėmimo metu abejones kėlė daugybė specialistų, tarp jų – Lietuvos laisvosios rinkos institutas ir Konkurencijos taryba. Buvo pabrėžiama, kad šio ribojimo nei poreikis, nei poveikis nėra aiškūs, be to, Valstybės įmonei „Valstybinių miškų urėdija“ būtų suteikiamos privilegijos, nes jai ploto ribojimai taikomi nebūtų.

Apie tai laidoje diskutuoja Konkurencijos tarybos Dominuojančių ir viešųjų subjektų tyrimo grupės vadovė Justina Paulauskaitė ir advokatas, mokslų daktaras ir Vilniaus universiteto partnerystės profesorius Algimantas Šindeikis.

 

 

 

Projektas yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis. Daugiau skaitykite šioje nuorodoje