LLRI tarp dešimties geriausių Centrinės ir Rytų Europos viešosios politikos centrų

Šiais metais dvidešimtąsias gyvavimo metines minėsiantis Lietuvos laisvosios rinkos institutas Pensilvanijos universiteto (JAV) sudarytame politikos centrų sąraše pateko į geriausiųjų Centrinės ir Rytų Europos viešosios politikos centrų dešimtuką.

 

„Nors dirbame ne dėl įvertinimų, tai gera žinia instituto bendradarbiams, asocijuotiems ekspertams ir rėmėjams. Prie šio įvertinimo kiekvienas prisidėjo savo žiniomis, idėjomis ir žinoma – parama, kuri leidžia mums įgyvendinti savo misiją“, – pripažinimu džiaugiasi LLRI prezidentė Rūta Vainienė.

 

LLRI taip pat nominuotas kategorijoje „Vienas geriausių Pasaulio viešosios politikos centrų“. Iš 6305 viso pasaulio viešosios politikos centrų nominuotos 392 organizacijos. Rūtos Vainienės teigimu tai – puikus įvertinimas Institutui, kuris daugiausia pasiekimų skaičiuoja Lietuvoje, tačiau siekia būti išgirstas ir Europos ekonominės politikos srityje.

 

„Džiugu, kad tarp pačių įvairiausių pasaulio „think tanks“ nuominuotas ne tik LLRI, bet ir daugelis vertybėmis bei pažiūromis LLRI artimų organizacijų, bičiulių pasaulyje. Tarp geriausiųjų pasaulio viešosios politikos centrų Adam Smith Institute (D. Britanija), Institute for Market Economics (Bulgarija), Liberalni Institut (Čekijos Respublika), CATO Institute (JAV), Fraser Institute (Kanada), Heritage Foundation (JAV) ir kiti“.

 

Įvairių sričių pasaulio viešosios politikos centrų (angl. „think tanks“) tyrimasatliekamas antrą kartą. Institutas pripažinimo sulaukė ir praėjusiais metais – LLRI taip pat pateko tarp pasaulio geriausiųjų ir į Rytų Europos viešosios politikos centrų dešimtuką.

 

Tyrime užfiksuota, kad Lietuvoje yra 13, Latvijoje 9, Estijoje 15 viešosios politikos centrų. Nuoroda į išsamų tyrimą.

 

 

Lietuvos laisvosios rinkos institutas yra privati, pelno nesiekianti, nepolitinė 1990 m. įsteigta organizacija, siekianti įtvirtinti asmens laisvės ir atsakomybės, laisvosios rinkos bei ribotos valdžios idėjas. LLRI atlieka tyrimus reikšmingais ekonomikos ir jos politikos klausimais, kuria reformų koncepcijas, rengia įstatymų ir jų projektų ekspertizes bei padeda valdžios institucijoms patardamas, kaip Lietuvoje geriau įtvirtinti laisvosios rinkos principus.

 

Dėl papildomos informacijos

Laura Dabulytė

LLRI komunikacijos vadovė

Tel. 85 2526262,

El.p. Laura@lrinka.lt