LLRI rašinio konkurse – tikrųjų ekonominės krizės priežasčių įvardijimas

Lietuvos laisvosios rinkos institutas kviečia dalyvauti esė konkurse „Laisvės studijos“ ir remiantis austrų ekonominės mokyklos teorija įvardinti bei išaiškinti tikrąsias ekonominės krizės priežastis bei paaiškinti esamą ekonominę padėtį.

 

Jau šeštąjį kartą visi vyresnių klasių moksleiviai, studentai ir besidomintys ekonomine politika kviečiami parodyti savo ekonominės politikos žinias. Šių metų esė konkurso objektas – verslo ciklai.

 

„Visuomenę pasiekia tiek daug neteisingų krizės interpretacijų, tokių paviršutiniškų aiškinimų ir nekaltų apkaltinimų, kad norisi, jog besidomintys ekonomine politika išsamiau paanalizuotų dabartinę situaciją ir 10 puslapių darbe išdėstytų savo nuomonę. Nereikia išradinėti dviračio – bene ryškiausias XX amžiaus klasikinio liberalizmo teoretikas, laisvosios rinkos idėjų propaguotojas Friedrich von Hayekas 1974 m. Nobelio premiją gavo už išaiškintą verslo ciklų teoriją. Todėl siūlome panagrinėti Austrų ekonominės mokyklos teoretikų darbus ir sudalyvauti mūsų konkurse“, – sako LLRI prezidentė Rūta Vainienė.

 

Dalyvauti „Laisvės studijų“ konkurse kviečiami ne tik studentai, bet ir savarankiškai neformaliai studijuojantys asmenys, visi, ne jaunesni kaip 17 metų amžiaus ir darbo užbaigimo metu neturintys mokslinio daktaro laipsnio. Studentai taip pat gali pateikti darbus, kurie yra atlikti kaip referatai, kursiniai darbai ar straipsniai, bet buvo rengti ar publikuoti ne anksčiau kaip 2008 m. rugsėjo 1 d. Darbai konkursui laukiami iki 2009 m. liepos 13 d.

Institutas laukia darbų siūloma, arba pačių sugalvota tema. Siūlomos darbų temos:

· Dabartinės ekonominės situacijos vertinimas remiantis austrų ekonominės mokyklos teorija;

· Pinigai: valdžios ar rinkos prekė;

· Defliacijos ir infliacijos priežastys ir pasekmės remiantis austrų ekonominės mokyklos teorija.

Darbus vertins kompetentinga komisija, o geriausių darbų autoriai bus apdovanoti piniginiais prizais ( už trečiąją vietą – 500 Lt.; už antrąją vietą – 1000 Lt.; už pirmąją vietą – 1500 Lt). Laimėtojai bus paskelbti rugsėjo mėnesį.

 

Daugiau informacijos: www.lrinka.lt / Ekonominis švietimas / Konkursas „Laisvės studijos”.