LLRI pripažintas vienu geriausių Centrinės Europos ir Pasaulio viešosios politikos centru

Pirmą kartą atliktame įvairiausių sričių pasaulio viešosios politikos centrų (angl. „think tanks“) tyrime ir geriausio rinkimuose, Lietuvos laisvosios rinkos institutas pateko į „Vieno geriausių centrų pasaulyje“ kategoriją ir buvo pripažintas vienu geriausių Centrinės ir Rytų Europos viešosios politikos centru.

 

Filadelfijoje (JAV) įsikūręs „Foreign Policy Research Institute“ du metus vykdė 169 šalyse veikiančių 5080  įvairiausias nuomones atstovaujančių „think tank’ų“ (tikslaus lietuviško pavadinimo atitikmens nėra, jis gali būti vadinamas „smegenų centru“, „idėjų fabriku“, viešosios politikos institutu) veiklą ir pirmą kartą paskelbė geriausias pasaulyje ir regionuose organizacijas.

 

Anot autorių, šis projektas gimė iš nuolatinių žiniasklaidos atstovų, mokslo žmonių ir valstybės tarnautojų prašymų suklasifikuoti ir išskirti geriausias organizacijas. Buvo apklausta daugybė tarptautinių ekspertų, viešų ir privačių asmenų, viešosios politikos centrų veiklą nagrinėjančių ir studijuojančių specialistų, stebėti organizacijų pasirodymai žiniasklaidoje, mokslinėje literatūroje ir taip sudarytas lyderių sąrašas. Iš visų pasaulyje esančių viešosios politikos centrų į jį pateko tik 228 organizacijos, iš kurių kiekvieną, autorių teigimu, galima vadinti „Vienu svarbiausių centrų pasaulyje“.

 

Į bendrą organizacijų sąrašą iš Lietuvos buvo įtraukta 10 viešosios politikos centrų, tačiau į geriausiųjų pasaulyje kategoriją pateko vienintelis LLRI. Iš Latvijos bei Estijos į šį sąrašą nepateko nei viena organizacija.

 

Pasak Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidento Remigijaus Šimašiaus, patys tyrėjai pastebi, kad paprastai labiau matomi ir tarptautiniu mastu įvertinami užsienio politikos ir gynybos srityje dirbantys institutai, taip pat tos įstaigos, kurių veikla visų pirma nukreipta į tarptautinę erdvę, todėl tai, kad buvo pastebėtas ir puikiai įvertintas visų pirma ekonomikos srityje, ir daugiausiai Lietuvos mastu veikiantis institutas, yra neeilinis laimėjimas.

 

„Jau 17 metų aktyviai dirbame siekdami įtvirtinti asmens laisvės ir atsakomybės, laisvosios rinkos ir ribotos valdžios idėjas. Džiugu, kad mūsų darbai buvo įvertinti ir patekome tarp pasaulyje geriausiai vertinamų viešosios politikos centrų ir buvome išrinkti kaip vieni geriausių Centrinės ir Rytų Europos regione. Tai svarbus įvertinimas, nes LLRI – privatus institutas ir privačiai finansuojamas, kai tuo tarpu daugelis į sąrašą įtrauktų institutų – valdžios finansuojamos organizacijos“, – sako R. Šimašius ir dėkoja visiems ilgalaikiams instituto rėmėjams, darbuotojams, žurnalistams ir valdžios atstovams, kurie įsiklauso į LLRI kritiką ir siūlomus sprendimus.

 

LLRI prezidento teigimu, „institutui šį garbingą įvertinimą pavyko pasiekti dėl to, kad buvo dirbama nuosekliai, atkakliai, pasirenkant pačias aktualiausias žmonėms temas, jose siekiant preciziškos analizės, o viešumoje kalbant suprantama kalba“.

 

Tarp geriausiųjų pasaulyje patenka vertybėmis ir pažiūromis LLRI artimi viešosios politikos centrai: Adam Smith (D. Britanija), Center for a New Europe (Belgija), Instituto Bruno Leoni (Italija), International Policy Network (D. Britanija), Timbro (Švedija), Adriatic Institute for Public Policy (Kroatija), Free Market Center (Serbija ir Juodkalnija), Institute for Market Economics (Bulgarija), Liberalni Institut (Čekijos Respublika), American Enterprise Institute (JAV), CATO Institute (JAV), Fraser Institute (Kanada), Heritage Foundation (JAV).

 

Tyrimą galite rasti: www.fpri.org/thinktankssurvey.asp

Atsisiųsti tyrimą galite čia: Leading thin tanks in the world

 

Kontaktinis asmuo:
Laura Dabulytė, LLRI komunikacijos vadovė
Tel. 85 252 62 63, El.p. Laura@lrinka.lt