LLRI pateko tarp „Templeton Freedom Award“ finalistų

LFMI president Zilvinas Silenas meeting the mayor of Taurage municipality TFA_

Lietuvos laisvosios rinkos instituto rengiamas Lietuvos savivaldybių indeksas pateko tarp šių metų Templeton Freedom Award finalistų. Į Templeton Freedom Award finalą pateko aštuoni viešosios politikos centrai iš Danijos, Lietuvos, Meksikos, Jungtinių Amerikos Valstijų.

Nuo 2011 metų rengiamas savivaldybių reitingas padeda savivaldybėms įsivertinti, pasilyginti su kitomis ir dalintis gerąja patirtimi.

„Lietuvos savivaldybių indeksas yra ne tik geras įrankis įsivertinimui ar palyginimui. Ne mažau svarbu, kad šis indeksas skatina diskusijas. Per pastaruosius tris metus aplankėme tiek didžiuosius, tiek mažesnius Lietuvos miestus, o susitikę su merais, gyventojais ar vietiniais verslininkais kalbėjome apie jų mokyklas ir ligonines, jų skolas ir mokesčius. Taip galime ne tik pristatyti tyrimo rezultatus, bet ir sutarti, kaip būtų geriausia spręsti vienokias ar kitokias problemas“, – sako LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas.

Nuo 2004 metų teikiamas Templeton Freedom Award įsteigtas filantropo sero Johno Templetono garbei. Kasmet nominuojamos ir įvertinamos išskirtinės idėjos ir organizacijų indėlis  skatinant privačią iniciatyvą ir aiškinant to svarbą,  taip pat indėlis į viešąją politiką, kuri kurtų gerovę, skatintų inovacijas ir žmogaus veiklumą.

Templeton Freedom Award organizuoja Atlas Network (JAV).

Daugiau apie Lietuvos savivaldybių indeksą: http://www.llri.lt/iniciatyvos/lietuvos-savivaldybiu-indeksas

Daugiau apie Templeton Freedom Award:

THINK TANKS IN DENMARK, LITHUANIA, MEXICO, SPAIN, U.S. AS EIGHT TEMPLETON FREEDOM AWARD FINALISTS http://www.atlasnetwork.org/news/article/think-tanks-in-denmark-lithuania-mexico-spain-u.s.-as-eight-templeton-freed

LITHUANIA’S LFMI MUNICIPAL PERFORMANCE INDEX NAMED FINALIST FOR 2014 TEMPLETON FREEDOM AWARD http://www.atlasnetwork.org/news/article/lithuanias-lfmi-municipal-performance-index-named-finalist-for-2014-templet