Kokį meną turi remti valstybė? Kviečiame į diskusiją!

llri vilniaus knygu festivalyje_diskusija„Protas ir dvasia svarbiau už kūną. Žala, kurią žmogus patiria skaitydamas blogas knygas, klausydamas blogos muzikos, žiūrėdamas blogus filmus yra kur kas didesnė nei besaikio gėrimo ar rūkymo žala“, – sakė garsus XX a. filosofas ir ekonomistas Ludwig von Mises. Filosofo mintis provokuoja ir prašosi diskusijos. Ir ne tik apie tai, kas svarbiau – protas ar kūnas.

Ne mažiau svarbu, kas yra tos blogos knygos, muzika ar filmai? Ir kokiais kriterijais vadovaujasi žmonės, valdžios, verslo atstovai spręsdami, kuriuos menus remti ir palaikyti? Ar tik valstybės finansuojami menai laikytini „tikru“ menu; ir kas lieka užribyje?  Kaip istoriškai kito meno samprata? Galiausiai, ar menas yra/gali būti verslu?

DALYVAUJA

Atsakymų ieškosime kartu su Arnoldu Lukošiumi (žurnalistas, grupės „Foje“, projekto „LT United” narys), Dariumi Žakaičiu (edukacinės šiuolaikinio meno ir kuravimo programos „Rupert“ įkūrėjas), Marku Splinteriu (verslininkas, kultūrinių projektų kuratorius), Žilvinu Šilėnu (ekonomistas, Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas) ir kitais meno, verslo, filosofijos atstovais.

LLRI KNYGOS

Renginyje taip pat bus pristatyta ekonomikos profesoriaus Jesús Huerta de Soto knyga „Austrų ekonomikos mokykla. Rinkos tvarka ir verslus kūrybingumas“ (LLRI, 2013).

DAUGIAU

VILNIAUS KNYGŲ FESTIVALIS >> http://knygufestivalis.lt