Kadenciją baigusią Rūtą Vainienę LLRI prezidento poste keičia Žilvinas Šilėnas

Gruodžio 12 d. įvykęs visuotinis Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) dalininkų susirinkimas paskyrė Žilviną Šilėną naujuoju LLRI prezidentu. Jis keičia kadenciją baigusią Rūtą Vainienę, kuri toliau dirbs institute specialiąja eksperte ir vadovaus strateginiams instituto projektams.

Žilvinas Šilėnas veiklą institute pradėjo 2006 m. Pastaruoju metu jis dirbo vyresniuoju ekspertu konkurencijos, energetikos ir transporto politikos srityse, dalyvavo Saulėlydžio ir Saulėtekio darbo grupių veikloje. Jis yra gabus lektorius, ypač mėgstamas moksleivių ir studentų tarpe. Žilvinas Šilėnas 2005 m. baigė mokslus Veslijano universitete (Wesleyan University) Konektikute, JAV.

„Instituto misija, vertybės ir veiklos principai nesikeičia. Toliau dirbsime pagal užsibrėžtas strategines veiklos gaires. Tikime, kad laisvosios rinkos principais paremti sprendimai gali sugrąžinti visuomenės pasitikėjimą laisve ir atsakomybe, paskatinti žmones likti, dirbti ir kurti Lietuvoje“, – sako naujasis LLRI vadovas.

Dėl vadovavimo Lietuvos laisvosios rinkos institutui Žilvinas Šilėnas atsistatydina iš Šiaulių miesto savivaldybės tarybos, kurios nariu buvo nuo šių metų vasario, ir pasitraukia iš politinės veiklos.

Kaip teigia LLRI tarybos pirmininkė Elena Leontjeva, institutas yra brandi organizacija, kurioje stipriausi žmonės yra skiriami į didžiausio iššūkio reikalaujančias veiklos sritis ir nuolat ugdomi nauji lyderiai. „Institutas yra tokia komanda, kurioje galime pasiskirstyti taip, kad kiekvienas galėtų kuo geriau realizuoti savo talentus padedant Lietuvos žmonėms, ir tuo pačiu visa komanda galėtų judėti į priekį susigrojusi, harmoningai. Lietuvos aktualijos patvirtina mūsų misijos reikalingumą. Žmonėms reikalingas ne tik ekonominis švietimas, bet ir moralės klausimų gvildenimas,“ – sako LLRI tarybos pirmininkė.

Nuo įkūrimo 1990 m. institute dirbanti Rūta Vainienė vadovaus instituto strateginiams projektams. „Savo dėmesį ir pastangas galėsiu skirti labai prasmingai veiklai – ypatingo dėmesio reikalaujančioms aktualijoms Europoje ir Lietuvoje. Artėjanti euro krizė jau dabar reikalauja netradicinių sprendimų, o jiems nėra pasiruošta analitiniame lygmenyje nei Lietuvoje, nei Europoje. Lietuvoje reikalingi esminiai pasikeitimai ekonominio švietimo srityje, turime idėjų, o jų įgyvendinimui reikia „atsidėti“, – mintimis dalijasi R. Vainienė.

Dvidešimt antrus metus aktyviai veikiantis Lietuvos laisvosios rinkos institutas yra laisvosios rinkos idėjų sklaidos lyderis Lietuvoje ir viena seniausių dešiniosios pakraipos nevyriausybinių organizacijų visoje Europoje. LLRI taip pat buvo pirmoji po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje įsteigta privati, pelno nesiekianti, nepolitinė organizacija, teikianti nepriklausomą ekonominės politikos analizę ir rekomendacijas. LLRI remia privatūs asmenys, įmonės, tarptautiniai fondai ir organizacijos.