Į naują veiklos sritį išeinančią Rūtą Vainienę LLRI viceprezidento poste pakeis Remigijus Šimašius

Nuo šių metų gegužės 1 d. Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) viceprezidento pareigas pradės eiti Remigijus Šimašius, kuris pakeis ilgametę LLRI viceprezidentę Rūtą Vainienę, išeinančią dirbti į kitą veiklos sritį.

 

R. Vainienė institute dirbo beveik 14 metų, nuo pat jo įkūrimo 1990 m., o nuo 1999 m. vadovavo ekspertų komandai. Jos dėka LLRI pasiekė svarbių laimėjimų Lietuvos ekonominės ir pinigų politikos, mokesčių sistemos, valstybės finansų reformos srityse. Kaip teigė R. Vainienė, darbas institute suteikė neįkainojamos patirties ir žinių. „Lieku ištikima laisvosios rinkos šalininkė ir tikiu, kad būtent šioms idėjoms priklauso ateitis. Tikrai žinau, kad ir dirbdama naujame darbe stiprybės, energijos ir entuziazmo semsiuosi būtent iš jų“.

 

LLRI prezidentas Ugnius Trumpa sakė ypatingai vertinąs R. Vainienės ilgametį darbą ir atsidavimą Lietuvos laisvosios rinkos institutui. Jis pabrėžė R. Vainienės sugebėjimus novatoriškai ir efektyviai organizuoti viešosios politikos analizę, suprantamai ir pagrįstai pateikti žmonėms jos išvadas. Jis teigė puikiai suprantąs apsisprendimo motyvus ir linkįs puikių pasiekimų naujoje veikloje.

 

Nuo gegužės mėnesio R. Vainienė vadovaus koncerno „SBA“ Rinkodaros ir viešųjų ryšių departamentui.

 

Naujuoju LLRI viceprezidentu nuo gegužės pradžios bus paskirtas socialinių mokslų daktaras Remigijus Šimašius, dirbantis institute jau devynerius metus. Iki šiol R. Šimašius ėjo LLRI vyresniojo eksperto pareigas. Jis yra fundamentaliosios ekonomikos ir teisės teorijos žinovas, pelnęs pripažinimą ne tik Lietuvos, bet ir užsienio auditorijose. Puikiai išmanydamas nevyriausybinių organizacijų veiklos principus, dalyvavo kuriant nevyriausybinių organizacijų veiklos teisinius pamatus, vadovavo rengiant teisėkūros koncepciją, prisidėjo kuriant pensijų sistemos reformos gaires ir plėtojant laisvos rinkos idėjas kitose ekonominės politikos srityse, vadovavo svarbiems LLRI vykdytiems tyrimams.

 

R. Šimašius teigė, kad naujosios pareigos jam reiškia pripažinimą bei pasitikėjimą juo ir kaip ekspertu, ir kaip vadovu. Jis džiaugėsi, kad turės puikią galimybę tęsti darbus laisvosios rinkos labui kartu su veržliu, kūrybingu ir stipriu instituto analitikų branduoliu, kurį papildys nauji komandos nariai.