Analitinė studija: 2 GW ribojimo saulės šviesos elektrinėms anatomija

2022 m. birželio 28 d. kartu su „proveržio paketu“ buvo priimta Atsinaujinančių energetikos išteklių įstatymo pataisa, įsigaliojusi po 10 dienų. Ja buvo įtvirtinta 2 gigavatų (GW) kvota, sustabdžiusi komercinių saulės elektrinių parkų plėtrą.

2 gw ribojimas

„Proveržio paketo“ siekis įgyvendinti sklandžią ir greitą žalios energetikos plėtrą, mažinti biurokratinius trukdžius ir perteklinius ribojimus, įvedus 2 GW kvotą, virto saulės energetikos stabdžiu. Nuo 2022 m. liepos mėn. iki 2023 m. kovo mėn., kuomet buvo priimtas pasinaudojimo elektros tinklais tvarkos aprašas (PETA), išankstinės prisijungimo sąlygos ir ketinimo protokolai naujų komercinių parkų plėtrai nebuvo išduodami. 

Parsisiųskite studiją

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Dėl to galėjo sustoti investicijos ir sulėtėti perėjimas nuo iškastinio kuro elektros energijos gamyboje prie AEI. Kaip paaiškėjo, 2 GW įstatymo pataisos reikalingumas sietinas daugiau ne su technologiniais perdavimo tinklo pajėgumais, bet su pasirinkta subalansuotos AEI plėtros strategija, kuri užprogramuoja lėtesnę plėtrą ir rinkos dalyvių supriešinimo riziką. Būtent tokių rizikų įvertinimas nebuvo padarytas iki priimant įstatymą, taip pažeidžiant privalomus teisėkūros principus ir procedūras. 

Šiame analitiniame darbe nagrinėjamos susiklosčiusios situacijos priežastys, pasekmės ir galimos rizikos. Visą studiją galite parsisiųsti šioje nuorodoje

Parsisiųskite studiją

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.