Migracija – ar sudėtinga Lietuvoje įsidarbinti trečiųjų šalių piliečiams?


Migracija jau kelerius metus yra Lietuvai opi tema. Po 2009 m. krizės prasidėjus emigracijos bangai tik po dešimties metų Lietuvoje migracijos rodiklis tapo teigiamas. Tačiau situacijai vėl prastėjant verslas puoselėja viltis pritraukti darbuotojų iš kaimyninių šalių.

Nuo 2019 m. į Lietuvą atvyko daugiau žmonių nei iš jos išvyko. Tačiau jau šių metų kovo mėnesį situacija pasikeitė ir migracijos balansas, Lietuvos Statistikos departamento duomenimis, vėl tapo neigiamas. Didžioji dalis grįžtančių – iš užsienio parvykstantys tautiečiai, imigrantai iš Europos Sąjungos šalių sudaro vos kelis procentus visų gyventi ar dirbti į Lietuvą atvykstančių žmonių, likusi dalis – imigrantai iš trečiųjų šalių.

Apie galimybes prisitraukti daugiau gyventi ir dirbti Lietuvoje pasiryžusių tokių šalių kaip Baltarusija ar Ukraina gyventojus, apie verslo jiems keliamus lūkesčius ir migracijos procedūrų sudėtingumą diskutuoja Užimtumo tarnybos direktorės pavaduotoja Giedrė Vitė, Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacijos vadovas Egidijus Mackevičius ir įdarbinimo įmonės „On Top Group“ direktorius Saulius Drazdauskas.