Konferencija „Stoka, žmogus ir moralė: tarpdisciplininės prieigos”

Lapkričio 16 d. Vilniuje vyko Lietuvos laisvosios rinkos instituto ir Lietuvos kultūros tyrimų instituto konferencija „Stoka, žmogus ir moralė: tarpdisciplininės prieigos”.

Kaip stoka susijusi su tuo, kad esame erdvėje, kūne ir laike? Kaip stokos pažinimas gali padėti susitaikyti su jos apraiškomis – laikinumu, žmogaus netobulumu, santykių trūkumu, išteklių ribotumu? Ar stoka yra akstinas žmogaus ir visuomenės raidai? Pirmą kartą stokos reiškinys iš akademinių paraščių buvo ištrauktas į tyrimų centrą ir analizuojamas skirtingų disciplinų: ir tų, kurios stoką yra artikuliavusios (filosofija, teologija, ekonomika), ir tų, kuriose stoka turi kitą vardą (psichologija, antropologija, sociologija).

Konferencijoje pranešimus skaitė tomistų ir vėlyvųjų scholastų ekonominės minties tyrėjas dr. Alejandro A. Chafuen (JAV), filosofas dr. Naglis Kardelis ir ekonomistė Elena Leontjeva. Diskusijoje dalyvavo filosofas dr. Albinas Plėšnys, psichologė dr. Rita Rekašiūtė-Balsienė, teologas dr. Kęstutis Kėvalas, antropologas Saulius Matulevičius, ekonomistas Vytautas Žukauskas. Diskusiją moderavo dr. Paulius V. Subačius.

Konferencijoje pristatyta išskirtinė mokslinių straipsnių rinktinė „Stokos reiškinys: būtis, žmogus ir bendruomenė”. Ją parsisiųsti galite čia.

Pranešimų video čia:

Elena Leontjeva. „Stoka: slėpiningo prado beieškant“.

Naglis Kardelis. „Stoka klasikinėje filosofijoje“.

Alejandro A. Chafuen. „Ontologinis žvilgsnis į ekonomiką ir moralę“.