Šiaulių m. savivaldybė, surinkusi 48,6 balų iš 100, šiemet užima trečią vietą tarp 6 didžiųjų miestų. Už „Administracijos“ sritį skirta daugiausiai balų. „Turto valdymas“ bei „Sveikata ir socialinė rūpyba“ taip pat buvo įvertinta labai gerai. Mažiau balų surinko „Investicijų ir plėtros“, „Transporto“ ir „Švietimo“ sritys.
Gerą įvertinimą „Administracijos“ srityje pelnyti padėjo didžiausias balų kiekis pagal „Transparency International“ atliekamą savivaldybių skraidrumo tyrimą. Taip pat 2014 m. beveik visi gyventojų prašymai buvo išnagrinėjami laiku, o internetinė svetainė atitiko bendruosius reikalavimus. Prie aukštos Šiaulių m. savivaldybės pozicijos prisidėjo tai, kad 2014 m. savivaldybei priklausė mažiausiai nenaudojamo ploto, tenkančio 100 gyventojų (1 kv. m. lyginant su 10,6 kv. m. vidurkiu*). Pakilimą reitinge lėmė ir tai, kad Šiaulių m. savivaldybėje užfiksuotas mažiausias ir sparčiai mažėjantis nedarbas. Taip pat vis daugiau gyventojų registruojasi į privačius pirminės sveikatos priežiūros centrus (54,8 proc. 2014 m. lyginant su 49,6 proc. 2013 m.).
Siekiant išlaikyti geras pozicijas reitinge ar dar labiau pakilti, vertėtų atkreipti dėmesį į „Investicijų ir plėtros“ sritį. Šiaulių m. savivaldybėje 2013 m. vienam gyventojui teko mažiausias kiekis tiesioginių užsienio investicijų (748 EUR lyginant su 4516 EUR vidurkiu*). Be to, mažas ekonomikos aktyvumas atsispindėjo ganėtinai menku veikiančių ūkio subjektų ir verslo liudijimus išsiėmusių gyventojų skaičiumi, tenkančiu 1000 gyventojų. „Transporto“ srityje įvertinimą pakeltų privataus sektoriaus pritraukimas teikiant viešojo transporto paslaugas, o „Švietimo“ srityje – efektyviau naudojamas bendrojo lavinimo mokyklų plotas.