Tarptautinis reitingas: tarp geriausių pasaulyje organizacijų – Lietuvos laisvosios rinkos institutas

Pasaulio viešosios politikos institutų reitingą kasmet sudarantis JAV Pensilvanijos universitetas Lietuvos laisvosios rinkos institutui Centrinės ir Rytų Europos institutų sąraše skyrė 15 vietą. Tai – aukščiausias įvertinimas, skirtas Lietuvos organizacijai šiame prestižiniame sąraše.

Iš viso tarptautiniame „Global Go To Think Tank“ indekse vertinama daugiau kaip 8100 organizacijų (angl. think tank) iš viso pasaulio. Visų organizacijų sąraše Lietuvos laisvosios rinkos institutas keletą metų iš eilės pateko tarp dviejų procentų geriausiųjų, jam skirta 138 vieta.

„Tai, kad mūsų institutas aplenkia organizacijas su milijoniniais biudžetais parodo mūsų komandos kompetenciją ir susitelkimą. Jau 28 metus giname žmones nuo valdžios savivalės ir nesiruošiame atsitraukti”, – teigia Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas.

Reitinge organizacijų, turinčių mažesnį kaip 5 mln. dolerių biudžetą, Lietuvos laisvosios rinkos institutas yra net 36 pasaulyje.

Nepriklausomų institutų vertinime Lietuvos laisvosios rinkos institutui skirta 58 vieta pasaulyje. Pensilvanijos universiteto ataskaitoje nepriklausomi institutai apibūdinami kaip nepriklausomi nuo jokių interesų grupių, taip pat nėra išlaikomi ar remiami vyriausybės.

Pasaulinio „Global Go To Think Tank“ reitingą lėmė 1796 žurnalistų, organizacijų, viešosios politikos ekspertų ir sprendimų priėmėjų iš daugiau kaip šimto šalių balsas. Vertinama darbų kokybė, publikacijų skaičius ir vertė, reputacija ir kiti organizacijų veiklos aspektai. Reitingo tikslas – įvertinti ir didinti viešosios politikos institutų įtaką šalyse. Geriausiu pasaulio viešosios politikos centru aštuntus metus iš eilės pripažintas JAV įsikūręs „Brookings Institution“.

Visą tarptautinį  „Global Go To Think Tank“ reitingą skaityti ir parsisiųsti galima čia.

Apie Lietuvos laisvosios rinkos institutą:

 Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) yra privati, pelno nesiekianti, nepolitinė organizacija, įsteigta 1990 metais. Instituto misija – įtvirtinti individo laisvės ir atsakomybės, laisvosios rinkos bei ribotos valdžios idėjas. LLRI atlieka tyrimus reikšmingais ekonomikos ir jos politikos klausimais, rengia įstatymų ir jų projektų ekspertizes, užsiima švietėjiška veikla.