Pozicija dėl EK iniciatyvos „Sąžininga ir konkurencinga skaitmeninė ekonomika. Skaitmeninis mokestis“

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) parengė poziciją dėl Europos Komisijos (EK) iniciatyvos „Sąžininga ir konkurencinga skaitmeninė ekonomika. Skaitmeninis mokestis“. Joje akcentuojama, kad EK siūlomos mokestinės priemonės gali neigiamai paveikti skaitmeninės ekonomikos plėtrą, mažinti Europos Sąjungos (ES) konkurencingumą ir lėtinti atsigavimą po viruso COVID-19 pandemijos sukeltos krizės.

Iniciatyva „Sąžininga ir konkurencinga skaitmeninė ekonomika. Skaitmeninis mokestis“ EK pripažįsta, kad skaitmenizacija yra neatsiejama globalios ekonomikos dalis, tačiau pabrėžia, kad problemų viešųjų finansų tvarumui kelia sąžiningo apmokestinimo klausimas. Siekiant jį išspręsti, yra siūloma įvesti skaitmeninį mokestį.

LLRI pabrėžia, kad EK iniciatyva „Sąžininga ir konkurencinga skaitmeninė ekonomika. Skaitmeninis mokestis“ stokoja aiškaus apmokestinamo objekto apibrėžimo, todėl yra sudėtinga vertinti jo įgyvendinimo galimybes ir poveikį, o įgyvendinta gali stipriai paveikti regiono ekonomikos konkurencingumą ir augimą. Be to pasiūlymas dėl skaitmeninio mokesčio kertasi su kitomis EK iniciatyvomis, tokiomis kaip veiksmų planas dėl mokesčių srities, kuriuo siekiama palengvinti verslui tenkančią administracinę ir prisitaikymo naštą.

Visą LLRI poziciją anglų kalba rasite šioje nuorodoje.