Patirties institute semiasi stažuotojai iš užsienio

Nuo 2010 metų Lietuvos laisvosios rinkos institutas dalyvauja tarptautiniame projekte, kurio tikslas – pasidalinti patirtimi apie viešosios politikos centrų („think tankų“) veiklą ir jos specifiką: lėšų telkimą, ryšius su žiniasklaida ir valdžios institucijomis, švietėjiškus projektus jaunimui ir kitoms auditorijoms.

Šio projekto rėmuose institutas priima jaunus stažuotojus iš kitų šalių, kurie planuoja ar yra ką tik įsteigę „think tankus“ savo šalyse ir nori pasisemti patirties apie jo valdymą. Savo patirtį institutas jau yra perdavęs 4 stažuotojams iš Bolivijos, Vokietijos, Ukrainos ir Kazachstano.

Šią savaitę institute stažavosi Pavel Koktyshev iš Kazachstano. Jis susitiko su instituto vadovu, ekspertais, darbuotojais, atsakingais už  ryšius su rėmėjais, žiniasklaida ir valdžia. Kaip ir kiti stažuotojai, P. Koktyshev susitiko su buvusiais instituto žmonėmis, šiuo metu dirbančiais valstybiniame sektoriuje.

Po stažuotės institute 2011-ųjų rudenį Mariia Semykoz Ukrainoje įsteigė Mamay institutą ir sėkmingai pristatė savo pirmąjį projektą apie laisvės nuo mokesčių dieną.

Šių metų pradžioje LLRI jau penktus metus iš eilės buvo įvertintas kaip vienas iš stipriausių viešosios politikos centrų Centrinėje ir Rytų Europoje. Pensilvanijos universiteto (JAV) atliktame geriausių pasaulio viešosios politikos centrų reitinge užėmė 13 vietą iš 30-ies geriausiais pripažintų viešosios politikos centrų, veikiančių Centrinėje ir Rytų Europoje. Į šį 30-uką patekti pretendavo 537 „think tankai“, o iš viso reitinge buvo vertinami net 6545 „think tankai“ iš viso pasaulio.

LLRI išlieka vienintele organizacija iš Lietuvos, kuri patenka į geriausių pasaulio viešosios politikos centrų indeksą.