LLRI – tarp geriausių pasaulio viešosios politikos institutų

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) pateko tarp 2 procentų geriausių pasaulio viešosios politikos institutų (angl. – think tank). Tai parodė kasmet Pensilvanijos universiteto (JAV) mokslininkų skelbiamas reitingas „2012 Global Go To Think Tanks“. Jame buvo vertinami 6603 “think tankai” iš 182 šalių.

„Šis reitingas išskiria reikšmingiausius viešosios politikos institutus pasaulio mastu. Būti jame mums didelis pripažinimas ir įrodymas, kad mūsų ekspertų atliekamas darbas yra vertinamas net tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų“, – sako LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas.

LLRI buvo nominuotas trijose kategorijose. Ne tik pateko tarp geriausių bendrame pasaulio reitinge, bet ir buvo įvertintas savo regione. Tarp 60 nominuotų Centrinės ir Rytų Europos viešosios politikos centrų LLRI įvertintas 11-ąją vieta ir lyginant su praeitais metais šioje kategorijoje pakilo dviem pozicijomis į viršų. Taip pat institutas pateko ir tarp 80 geriausių pasaulio „think tankų“ vietinės ekonomikos politikos tyrimų srityje.

„LLRI veikia Europoje, ypač Centrinėje ir Rytų Europoje. Kai kurios iniciatyvos vykdomos kartu su partneriais iš JAV ir Belgijos, o veikla nusitęsia net iki Azijos. Bet pajėgas koncentruojame, kur mums svarbiausia – ties Lietuva ir jos žmonių gerove“, – teigia Ž. Šilėnas.

Indekso sudarytojai apklausė daugiau nei 1100 akademikų, žurnalistų, sprendimų priėmėjų iš 120 šalių. Vertinami buvo tiek valstybių remiami, tiek privačiomis lėšomis išlaikomi viešosios politikos centrai, kurių pagrindinė veikla yra viešosios politikos tyrimai ir analizė socialinės, ekonomikos politikos ir kitose srityse. Pirmiausia viešosios politikos centrai buvo nominuojami tam tikroms kategorijoms, o po to pagal balsų skaičių reitinguojami jų viduje. 

Apklausti ekspertai skirtingose kategorijose iš viso nominavo 1647 viešosios politikos centrus. „Brookings Institution“ (JAV) pripažintas geriausiu bendrame pasaulio reitinge. Stanfordo universiteto „Hoover Institution“ (JAV) užėmė pirmą vietą tarp universitetų viešosios politikos centrų. Šiaurės Amerikoje pagal balsų skaičių pirmauja „Heritage Foundation“, „Cato Institute“, „American Enterprise Institute (AEI)“, „Fraser Institute“ (Kanada). Šiuose keturiuose centruose, kartu sudėjus, dirba daugiau nei 500 darbuotojų ir mokslininkų.

„Mažos šalies, ne valstybės lėšomis finansuojamam „think tankui“ ilgą laiką rikiuotis viename sąraše su JAV ir kitų didelių šalių organizacijomis yra neabejotinas pasiekimas. Esame dėkingi mūsų bendraminčiams ir rėmėjams, be kurių ilgametė sėkminga veikla nebūtų įmanoma“, – komentuoja Ž. Šilėnas.

Dr. Jameso McGanno, tyrimo vadovo iš Pensilvanijos universiteto, teigimu, pagrindinis šio reitingo tikslas yra „atpažinti pirmaujančius pasaulyje viešosios politikos centrus ir pabrėžti koks reikšmingas vyriausybėms ir visuomenėms yra jų indėlis“.

Tyrimą galima rasti internete adresu http://www.gotothinktank.com/2012-global-goto-tank-index-report/ .

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) yra privati, pelno nesiekianti, nepolitinė organizacija. LLRI atlieka tyrimus svarbiais ekonomikos ir jos politikos klausimais, rengia įstatymų ir jų projektų ekspertizes ir taip padeda valdžios institucijoms. Taip pat įgyvendina švietėjiškas iniciatyvas. Daugiau www.lrinka.lt