Lietuvos laisvosios rinkos institutas: tarp geriausių analitinių centrų pasaulyje

Lietuvos laisvosios rinkos institutas naujausiame tarptautiniame JAV Pensilvanijos universiteto sudarytame „Global Go To Think Tank” indekse užėmė itin aukštas pozicijas. Tarp Vidurio ir Rytų Europos analitinių centrų Lietuvos laisvosios rinkos institutas 2020 m. pripažintas 6-tu geriausiu iš 827 organizacijų. Pasaulio mastu institutas pateko tarp 1 proc. stipriausių organizacijų ir užėmė – 126 vietą. Iš viso „Global Go To Think Tank“ indekso duomenimis, pasaulyje veikia virš 11100 analitinių centrų (angl. think tank).

„Džiugu, kad daugelį metų esame matomi ir vertinami ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, – sako LLRI prezidentė Elena Leontjeva. – Ir kad ne tik sugebėjome atlaikyti COVID krizę, bet ir patekome tarp organizacijų, įvertintų už savalaikį ir veiksmingą indėlį sprendžiant pandemijos sukeltus iššūkius. Šiame sąraše yra tik 82 analitiniai centrai iš viso pasaulio.“

Naujausiame reitinge Lietuvos laisvosios rinkos institutas užėmė 56 vietą tarp geriausių nepriklausomų organizacijų pasaulyje, o itin aukšta 18-a vieta institutui skirta tarp naujas idėjas ir paradigmas vystančių organizacijų. Institutas taip pat yra tarp 0,5 proc. geriausių ekonominės ir socialinės politikos analizės centrų.

„2020 Global Go To Think Tank“ reitingą lėmė 3,974 žurnalistų, viešosios politikos ekspertų, sprendimų priėmėjų ir specialistų iš daugiau kaip šimto šalių balsas. Vertinama organizacijų lyderystė, analitinių darbų ir viešų pasirodymų skaičius ir vertė, reputacija, komunikaciniai ir vadybiniai veiklos aspektai. Geriausiu pasaulio viešosios politikos centru pirmą kartą pripažintas Japonijos „Institute of International Affairs“, o 2017-2020 m. tobulumo centru –  plačiai žinomas JAV „Brookings Institution“.