Kaip šiandien veikia pasaulinės tiekimo grandinės?


Pasaulinės tiekimo grandinės pandeminiais metais išgyveno sunkmetį – karantino suvaržymai atskleidė šių grandinių trapumą, o sutrūkinėjus tiekimui nukentėjo ne tik logistikos, transporto sektoriai, bet ir vartotojai.

Šiais metais gegužę įvykusi ir beveik savaitę trukusi Sueco kanalo – vieno svarbiausių tarptautinės prekybos jūrų kelių, kuriuo, įvairiais skaičiavimais, gali vykti dešimtadalis pasaulinės prekybos – blokada atkreipė dėmesį į tai, kokios trapios yra pasaulinės tiekimo grandinės. Tačiau tai – tik iliustracija to, kokią įtaką pasaulinei prekybai padarė koronaviruso pandemija ir karantino suvaržymai visame pasaulyje, ir kokį poveikį galėtų turėti kitas tokio pobūdžio globalus įvykis. Su reikšmingais trikdžiais susidūrė logistikos, transporto sektoriai, apie ir toliau stringantį žaliavų tiekimą perspėja statybininkų atstovai, to pasekmes jau jaučia ir vartotojai.

Apie visa tai laidoje diskutuoja Lietuvos pramoninkų konfederacijos viceprezidentas Mantas Gudas ir verslo valdymo paslaugų bendrovės „Mažeika ir partneriai“ tiekimo grandinės praktikos grupės vadovas Marius Taparauskas.