Žilvinas Šilėnas: mokesčius mokančių žmonių mažiau nei išlaikomų

žilvinas1

Artėja gražiausios metų šventės. Tai metas, kada apgalvojame praėjusius metus ir, žinoma, mąstome, ko galime tikėtis iš naujų. Kas penktas žmogus Lietuvoje skursta. Ekspertai yra paskaičiavę, kad toks žmogus per dieną maistui gali skirti 5 litus. Kodėl lietuviai neprasigyvena? Juk niekada nebuvome tinginių tauta. Kaip Kalėdas pasitiks paprasti Lietuvos žmonės?

LNK televizijos laidoje Valanda su Rūta Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas komentuoja esamą situaciją.

„Ar Lietuvoje yra skurdžiai gyvenančių žmonių? Taip. Ar Lietuvoje kas penktas žmogus skursta ir gyvena iš 5 litų per diena? Ne. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kaip šie rodikliai apskaičiuojami – vedamas vidurkis, kuris nevisiškai atspindi tikrąją situaciją. Todėl negalime teigti, jog kas penktas žmogus Lietuvoje skursta, šie skaičiai labiau rodo turtinę nelygybę.  O nuo to, kad įsivesime eurą, skurdo riba nesikeis“, – teigia Žilvinas.

Kyla klausimas – tai kur tie pinigai dingsta ir kodėl nepavyksta uždirbti? Žilvinas mato dvi problemas: „Viena problema yra ta, kad Lietuvoje žmonių, mokančių pinigus į biudžetą, yra santykinai nedaug – tai privačiame sektoriuje dirbantys asmenys. Jie sumoka mokesčius į biudžetą, iš kurio paskui išlaikomi dalis viešajame sektoriuje dirbančių žmonių, pensininkai, vaikai ir kitas pašalpas gaunantys žmonės. Kita didžiulė problema yra pinigų paskirstymas“.

Visą laidos įrašą galite peržiūrėti ČIA.