R. Senavaitis. Kas turi nuspręsti rūkyti ar nerūkyti – valdžia ar pats žmogus?

Nuo sausio 1 d. draudžiama rūkyti viešojo transporto stotelėse, ketinama drausti rūkyti ir balkonuose. O nuo kovo 1 d. didės tabako akcizas. LLRI tyrimo „Lietuvos šešėlinė ekonomika“ duomenimis, kontrabandinių cigarečių dalis mūsų rinkoje pernai užėmė 29 proc., o augančios kainos gali pastumėti dar daugiau piliečių į šešėlį.

Kas turi pasirūpinti sveikata  valdžia ar pats žmogus? LLRI jaunesnysis ekspertas Remigijus Senavaitis komentuoja lrt.lt:

„Apskritai, kiekvieno žmogaus sveikata visų pirma yra jo paties reikalas. Juk sveikatai kenkia ir sėdimas darbas, nepakankamas fizinis aktyvumas, per mažai miego ir netinkamas maistas, tačiau mes neleidžiame valdininkams nustatinėti, kelintą valandą turime eiti miegoti, kiek cukraus dėti į kavą.

Rūkymas viešose vietose yra problemiškas klausimas. Nerūkančiajam tikrai nesmagu stovėti prie dūmą traukiančio žmogaus. Tačiau ar tai, kad daugeliui toks elgesys nepatinka yra pakankamas pagrindas tokį elgesį paversti baudos vertu nusižengimu? Mes patys kaip piliečiai turime netylėti, jei, mūsų manymu, šalia esantis žmogus elgiasi neteisingai. Kuo labiau galią spręsti, kas teisinga, o kas ne, mes atiduodame politikams ir valdininkams į rankas, tuo mažiau mes patys sau pasiliekame tokios galios.“

Plačiau skaitykite: http://www.lrt.lt/naujienos/ekonomika/4/33246/draudimas_rukyti_viesumoje_uz_seseli_skatinancius_akcizus_efektyvesnis_