Spaudos konferencija. LIETUVOS SAVIVALDYBIŲ INDEKSAS 2014: kas šiemet geriausi?

Kviečiame į LLRI spaudos konferenciją

LIETUVOS SAVIVALDYBIŲ INDEKSAS 2014: kas šiemet geriausi?

Kur daugiausia laisvės ir pasirinkimo gyventojams? Kur palankiausia investuotojams? Kurios savivaldybės efektyviausiai valdomos?

2014 m. gruodžio 10 d. 10:00 val. / BNS spaudos centras, Jogailos g. 9/1, Vilnius

Gruodžio 10 d. (trečiadienį) 10:00 val. Lietuvos laisvosios rinkos institutas pristatys naujausią Lietuvos savivaldybių veiklos vertinimą – Lietuvos savivaldybių indeksą 2014.

Tyrimas vertina, kiek savivaldybėse yra užtikrinama žmonių ekonominė laisvė, t. y. laisvė imtis veiklos ir rinktis paslaugas ir jų tiekėją. Taip pat – kaip efektyviai panaudojami iš mokesčių surinkti pinigai.

Savivaldybių priimami sprendimai tiesiogiai veikia žmonių gyvenimo ir verslo aplinką. Kiekviena savivaldybė gali sukurti palankias gyvenimo ir investavimo sąlygas net ir tuomet, kai neturi išskirtinių sąlygų ar išteklių.

Remiantis įvairiais savivaldybės veiklą apibūdinančiais rodikliais, pateikiamas 7-ių miestų savivaldybių ir 53 rajonų savivaldybių reitingas. Tyrimas apima dešimt gyventojams ir investuotojams aktualių sričių.

Savivaldybių indeksas padeda savivaldybėms įvertinti savo veiklą, skatina konkuruoti ir kurti geresnę aplinką gyventojams, palankesnes sąlygas investicijoms.

2014-aisiais Lietuvos savivaldybių indeksas apdovanotas tarptautiniu Templetono laisvės apdovanojimu ir 100 tūkst. JAV dolerių premija už žmogaus veiklumo ir konkurencijos skatinimą.

Spaudos konferencijoje bus apžvelgiama:

 

  • Bendras reitingas. Kurios savivaldybės pirmauja, o kurios nusirito į indekso apačią? Kodėl?
  • Geriausios savivaldybės gyventojui. Kaip savivaldybėms sekasi užtikrinti gyventojams svarbių – sveikatos, švietimo, komunalinių ir kt. – paslaugų teikimą? Kur gyventojams reikia mažiausiai pašalpų?
  • Geriausios savivaldybės investuotojui. Kur palankiausios sąlygos verslui? Kur mažiausi mokesčiai?
  • Geriausiai valdomos savivaldybės. Kurios savivaldybės valdomos efektyviausiai? Ar savivaldybės išmoko pažaboti skolas? Kiek nenaudojamo turto išlaikoma už mokesčių mokėtojų pinigus?

 

Spaudos konferencijoje dalyvaus:

 

Žilvinas ŠILĖNAS, LLRI prezidentas

Laurynas REKAŠIUS, LLRI Lietuvos savivaldybių indekso tyrimo vadovas

 

Būtume dėkingi jei praneštumėte, ar dalyvausite.

 

Papildomos informacijos teiraukitės:

Vidmantė ČIŽIENĖ, LLRI komunikacijos vadovė

250 0281, 8-653-70777 │vidmante@llri.lt │llri.lt