Kaip sustabdyti amžinąjį įstatymų lopymo variklį statybų sektoriuje?


Statybų sektoriuje kylant kainoms, Seimas priėmė ir toliau planuoja įstatymų pakeitimus, neigiamai paveiksiančius veiklos kaštus.

Nors nekilnojamojo turto sandorių per metus užregistruota daugiau, statybų sektoriuje lengvesni laikai, atrodo, neišauš: specialistų vertinimu, tai vienas labiausiai nuo pandemijos nukentėjusiųjų sektorių, nuolat skelbiama apie žaliavų trūkumą ir dėl to sustojusius darbus, darbuotojų stoką bei išaugusias statybų kainas. Tačiau Seimas jau priėmė ir planuoja įstatymų projektus, kurie sukurs papildomus veiklos kaštus.

Tokiais sprendimais politikai mano gerinantys situaciją statybų sektoriuje, tačiau neretai nauji pakeitimai yra trumparegiški: jie ne tik iš esmės nesprendžia problemų, bet sukelia ir dar daugiau bėdų, apie kurias pagalvota nebuvo arba kurias pasirinkta ignoruoti. O vietoje pradinės problemos išsprendimo, reguliavimai ir toliau sluoksniuojami, taip užkuriant amžinąjį įstatymų lopymo variklį.

Laidoje dalyvauja Seimo narys Algirdas Butkevičius ir Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas.

 

 

 

Projektas yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis. Daugiau skaitykite šioje nuorodoje