K. Leontjeva. Dėmesio: gyventojų NT mokesčio pajamos–premijoms mokėti (0)

dovanaŠiandienos “Lietuvos žiniose” rašoma, kad pernai mokesčių mokėtojų lėšomis išlaikomos institucijos išsimokėjo 6 milijonus litų premijų. Didžioji dalis premijų išmokėta švenčių progomis.

Neįtikėtina, kad tuomet, kai nedarbas šalyje tebesiekia 14 proc., o 2011 m. valstybės biudžeto deficitas sudarė beveik 3 milijardus litų, valstybinės institucijos rado galimybių pasiploti sau per petį ir pasidžiaugti geru darbu! Viena iš premijas mokėjusių institucijų – teismai, kuriais Lietuvoje pasitiki tik kas ketvirtas gyventojas. Premijos buvo mokamos už papildomus darbus. Bepigu mokėti premijas už papildomą darbą, kurio visada atsiras, o ne už rezultą!

Naujiena apie mokesčių mokėtojų lėšų skyrimą premijoms sutampa su augančiu gyventojų nerimu dėl jų turimo nekilnojamojo turto mokesčio – kai kas jau legaliais būdais apėjo priimtą mokestį, kai kas dar nerimauja, kad ir jam bus atsiųsta mokesčio sąkaita. Turint omenyje, kad numatytos NT mokesčio pajamos – 17 milijonų litų ir kad dalis gyventojų turtą jau suskaidė, padovanojo ir t.t., o administravimo išlaidos dar nežinomos, labai gali būti, kad iš NT mokesčio surinktų pajamų kaip tik pakaks premijų dydžiui išlaikyti tame pačiame lygyje kaip 2011 m. O galbūt 6 milijonai litų – tik užsibrėžtas minimumas, o visos papildomos lėšos, surinktos iš NT mokesčio, reikš dar daugiau premijų?

Šiam tikslui itin patogu ir tai, kad pinigai iš gyventojų NT mokesčio į biudžetą įkapsės kaip tik tinkamu laiku – iki gruodžio 15 d. Ši data matyt specialiai priderinta prie žiemos švenčių, nes skirtingai nuo gyventojų NT mokesčio, įmonės NT mokestį moka jau tik iki vasario 1 d.

Patogu ir tai, kad pajamos iš gyventojų NT mokesčio pateks į valstybės biudžetą, o ne į savivaldybių biudžetus (kaip kad yra įmonių NT mokesčio atveju). Asmenys, pasisakydavę už gyventojų NT mokestį dažnai teigdavo, kad jo pajamos bus skirtos gerinti gerbūvį, pavyzdžiui, gatvių apšvietimui ir tvarkymui, žaidimų aikštelių ir kitos infrastruktūros įrengimui ir pan. Politikai apgavo taip maniusius gyventojus: gyventojų NT mokesčio pajamos ne gerins infrastruktūrą, bet premijuos ir taip menką mokesčių mokėtojų pasitikėjimą turinčius valstybinių institucijų darbuotojus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

9 − six =