A. Mackonis. Esi kairiarankis? Greit sėsk nugara į lentą. (0)

Ar žinojote, jog pagal Lietuvos higienos normos „Bendrojo lavinimo mokykla. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ 43 punktą, pagrindinis apšvietimo srautas dešiniarankiams turi kristi iš kairės, o kairiarankiams– iš dešinės? Mokyklų klasėse dažniausiai ar kone visada suolai būna sustatyti dešiniarankių patogumui. Tai yra, šiuose suoluose sėdintiems mokiniams dienos šviesa krenta iš kairės pusės. Todėl įdomu, kaip įgyvendinti tokį reikalavimą: sodinti visus kairiarankius į atskirą klasę su atitinkamai nukreiptais suolais, o gal paprasčiau susodinti kairiarankius nugarą į klasės lentą?

Abejotina, ar šis reikalavimas mokyklose yra iš vis įgyvendinamas. O ir kam jį įgyvendinti, jei to paties dokumento 79 punkte reikalaujama, kad mokymo proceso metu pagrindinis apšvietimo srautas turi kristi mokiniams iš kairės (apie šviesą kairiarankiams iš dešinės nekalbama).

Idealus atvejis, kai tam tikra teisės akto nuostata ne tik praktiškai yra kone neįgyvendinama, bet dar ir prieštarauja kitoms to paties teisės akto nuostatoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

4 + 12 =