A. Mackonis: Baimę keliantys aukštojo mokslo reformos aspektai yra jos privalumai, o ne trūkumai (II) (0)

Viename iš šiandienos DELFI skelbiamų straipsnių „Dėstytojai ruošiasi streikui“galima aptikti štai tokią mintį:

 

„Aukštųjų mokyklų vadovams didžiausią nerimą kelia numatomas krepšelio, kuris būtų skirtas geriausiems abiturientams, įvedimas. Jie nuogąstauja, kad netekusias studentų krepšelių aukštąsias mokyklas užguls finansinė našta, didės socialinė atskirtis.“

 

Įvardinamas nuogąstavimas turi pagrindą. Jei šiuo metu rengiama aukštojo mokslo reforma bus įgyvendinta, tai iš tiesų tos aukštosios mokyklos, kurios nepritrauks pakankamai studentų su jų atsinešamais krepšeliais ar studijuosiančių savo lėšomis, patirs atitinkamus finansinius sunkumus.

 

Tačiau iš dalies būtent šiuo tikslu ir norima įvesti studento krepšelį. Jei aukštoji mokykla nepritraukia studentų, reiškia, kad jos siūlomos paslaugos studentų netenkina. Jei siūlomos paslaugos studentų netenkina, reiškia jos yra nereikalingos. Jei jos yra nereikalingos, reiškia ir atitinkama aukštoji mokykla yra nereikalinga. Jei mokykla yra nereikalinga, reiškia ją prisijungia kita aukštoji mokykla arba jos veikla yra nutraukiama. Kitaip tariant, studento krepšelis ir yra įvedamas tam, kad optimizuotų aukštųjų mokyklų tinklą – kad patys studentai, o ne ministerijos klerkai, nuspręstų, kurios aukštosios mokyklos yra reikalingos, o kurios ne.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

2 × five =