Stebime valdžią: trumpai apie aktualius, svarstomus įstatymų projektus

STEBIME VALDŽIĄ:
Nuo šiol kiekvieną penktadienį trumpai prisatysime aktualius, svarstomus įstatymų projektus (ir kt.) ir jų privalumus/trūkumus. Ar jų priėmimas būtų naudingas visuomenei, dirbantiesiems, verslui ar atvirkščiai – ribotų ir tik apsunkintų gyventojus?

Būtų lengviau įdarbinti laikinuosius darbuotojus
Įstatymo projektas: http://bit.ly/10fpR5I
Šiuo Įstatymo projektu laikinojo įdarbinimo įmonėms yra nustatoma galimybė pranešti apie laikinojo darbuotojo įdarbinimą tą pačią dieną iki darbo funkcijų vykdymo pradžios. Primename, darbdaviams apie darbuotojo įdarbinimą pagal DK nuostatas reikia pranešti ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki numatytos darbo pradžios. Siekiama, palengvinti laikinųjų darbuotojų įdarbinimą bei užtikrinti įmonių poreikius.
Būtų daugiau galimybių teismui bankrotą pripažinti tyčiniu

Įstatymo projektas: http://bit.ly/YXhNUy
Projekto 20. 2 str. nustato tyčinio bankroto požymius. Užteks ir vieno požymio apibrėžtame sąraše, kad teismas pripažintų bankrotą tyčiniu. Požymiai yra vertinamojo pobūdžio, o kiekvienas požymis atskirai gali nieko nereikšti tiriamos bylos kontekste, t.y. būti normali verslo rizika (pvz., nenaudingo sandorio sudarymas), kai kurie požymiai atskirai gali būti pagrindas kitos nusikalstamos veikos kvalifikacijai (pvz., apgaulingas buhalterijos tvarkymas). Seimo teisės departamentas savo išvadose į tai atkreipia dėmesį, nukreipdamas į teismų praktiką, kurioje pripažįstant bankrotą tyčiniu teismai ne nustato atskirus požymius, o vertina aplinkybių visumą.

Ar efektyvi šeimos gydytojo veikla? Pristatyta audito ataskaita
Valstybės kontrolė pristatė šeimos gydytojų veiklos efektyvumo audito ataskaitą. Pagal rekomendacijas reikės iš esmės pertvarkyti visą pirminės sveikatos apsaugos sistemą, nustatant tiek centrinį specialistų poreikio planavimą, tiek gydymo įstaigų išdėstymo sistemą, formuojant apylinkes. Nors auditas pagrįstas keleto gydytojų ir įstaigų nuomone, tačiau pačių gyventojų apie tai, ar jiems šeimos gydytojų paslaugos pasiekiamos ir kokybiškai suteikiamos, nepaklausta.