Stebime valdžią: trumpai apie aktualius, svarstomus įstatymų projektus

STEBIME VALDŽIĄ:
 Antrą penktadienį trumpai pristatome aktualius, svarstomus įstatymų projektus (ir kt.) ir jų privalumus/trūkumus. „Stebime valdžią“ nauja LLRI iniciatyva, kuria siekiame įvertinti, ar šių įstatymų priėmimas būtų naudingas visuomenei, dirbantiesiems, verslui ar atvirkščiai – ribotų ir tik apsunkintų gyventojus? 
Ar didesnės baudos už netinkamą darbo laiko žymėjimą  išspręs problemą?

Įstatymo projektas: http://bit.ly/Y2mygq

Siūlomos Administracinių teisės aktų pažeidimų kodekso pataisos, kuriomis už netinkamą darbo laiko žymėjimą maksimali galima bauda būtų didinama iki 5000 litų (šiuo metu – 3000 Lt). Taip pat, kaip teigiama aiškinamajame rašte, siekiama palengvinti administracinės atsakomybės taikymą Valstybinės darbo inspekcijos pareigūnams kliudantiems asmenims , todėl už pareigūnų neįleidimą tikrinti įmonių, įstaigų, organizacijų ar Valstybinės darbo inspekcijos nurodymų nevykdymą atsakomybė kils ne tik darbdaviams, jų įgaliotiems asmenims, ar pareigūnams, bet ir „kitiems asmenims“.

Žemės savininkas turėtų daugiau teisių, leisti ar neleisti medžioti jo žemėje

Įstatymo projektas: http://bit.ly/14SRMxX

Siūlomos Medžioklės įstatymo projektas siekia pakeisti antikonstitucinėmis Konstitucinio teismo 2007 metais pripažintas nuostatas, ribojančias privačių medžioklės plotų savininkų nuosavybės teises. Pasak projekto, žemės plotų savininkai bus informuojami registruotais laiškais apie rengiamus medžioklės plotų vienetų ribas ir projektus, suteikiant galimybę savininkams uždrausti medžioti ar nustatyti papildomas sąlygas jam priklausiančioje žemėje. Komisijos negalės neatsižvelgti į žemės sklypo savininko valią. O medžioklės plotų naudotojai (medžiotojai) privalės nemedžioti sklype, kuriame savininkas uždraudė, arba, jei savininkas nustatė papildomas sąlygas, turės kreiptis į savininką ir sudaryti rašytinį susitarimą. Jo nesudarius – medžioti taip pat bus draudžiama.