Latviai, kaip ir lietuviai, kontrabandines prekes ir pateisina, ir perka; LLRI ekspertai Ž. Šilėnas ir V. Žukauskas šiandien Rygoje pristato tyrimo rezultatus

LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas ir vyr. ekspertas Vytautas Žukauskas vieši Rygoje, kur Latvijos žiniasklaidos atstovams ir visuomenei pristato antrajį požiūrio į kontrabandą ir nelegalių prekių vartojimą tyrimą.

Kontrabanda ir nelegalių prekių vartojimas yra pateisinamas, taip mano didelė dalis lietuvių, latvių ir estų. Visiškai ar greičiau cigarečių, alkoholio, degalų ir kuro kontrabandą ir nelegalų vartojimą Lietuvoje pateisina 62 proc. apklaustųjų, Latvijoje – 51 proc., o Estijoje iš trijų Baltijos šalių mažiausiai – 31 proc. Panašiai, didelė dalis gyventojų mano, kad kontrabandinių prekių, tokių kaip cigaretės, alkoholis, degalai ir kuras, vartojimas per 2012-iuosius didėjo. Tai parodė antrą kartą Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) inicijuotas reprezentatyvus gyventojų nuomonės tyrimas visose trijose Baltijos šalyse, kurį sausio mėnesį atliko bendrovė „Spinter tyrimai“, apklaususi 3033 nuolatinius Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojus.

TYRIMĄ LATVIŲ KALBA GALIMA ATSISIŲSTI: