A. Kazlauskytė. Prieš kalant vinį į sieną reikės atsiklausti savivaldybės (0)

20130526_austeja_blogasSveikatos apsaugos ministerija užsimojo apsaugoti žmones nuo triukšmo ir pateikėnutarimą, kuriuo siekia reglamentuoti statybų ir remonto keliamus garsus.

Nutarimo esmė labai paprasta – visi gyventojai ir įmonės, atliekantys statybos arba bet kokius remonto darbus, privalo prieš savaitę iki darbų pradžios savivaldybei pranešti apie tokius savo ketinimus. Taip pat reikės nurodyti, kokių imsitės triukšmo prevencijos priemonių, pateikti triukšmo šaltinių schemas, įvardyti triukšmo šaltinių garso galingumo lygius.

Vienodas reguliavimas taikomas tiek statybų bendrovėms, vykdančioms didelius projektus, tiek fiziniams asmenims, siekiantiems tiesiog pasigražinti namus. Taigi, jeigu norėsite perdažyti sienas, pakeisti plyteles ar tiesiog įkalti vinį į sieną – nuo šiol reikės atsiklausti savivaldybės.

Tokį reguliavimą ministerija grindžia siekiu apsaugoti žmones nuo miego trikdymo ir nustato, jog kalti, gręžti ir kitaip triukšmauti galima darbo dienomis nuo 7 val. iki 19 val., o savaitgaliais ir švenčių dienomis – nuo 9 val. iki 19 val. Kadangi jau ir taip nuo 18 val. iki 6 val. triukšmauti draudžia Triukšmo valdymo įstatymas, tai naujuoju reguliavimu saugoma viena papildoma rytinio miego valanda darbo dienomis ir netgi trys valandos savaitgaliais.

Tačiau net ir tvarkydamiesi nustatytu laiku ir pateikę šūsnį schemų ir dokumentų savivaldybei negalėsite būti ramūs – pakaks vieno vienintelio nepatenkinto kaimyno skundo, kuriam dieną trukdysite ilsėtis, ir pas jus namuose apsilankę pareigūnai gali liepti remontą nutraukti. Jeigu neklausysite, gausite baudą.

Turint omeny pensininkų ir kitų daugiau laisvo laiko turinčių žmonių absoliučią klausą ir sukauptą skundų rašymo patirtį, nėra abejonių, jog atlikti net pačius paprasčiausius būsto remonto darbus bus neįmanoma.

Kieno interesus siekiama ginti tokiu reguliavimu? Tikrai ne dirbančių, aktyvių žmonių, kurie rytais keliasi į darbą, ir tikrai ne tų, kurie rūpinasi savo namais bei aplinka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

18 − 9 =