EPICENTER. Skaitmeninės platformos: nepasitikėjimas ir reguliavimo iššūkis

Epicenter-300x182Skaitimeninių platformų verslas sujungia skirtingas, bet tarpusavyje susijusias vartotojų grupes, kad pakeltų kiekvienos rinkos dalyvės gerovę. Jie siūlo sumažintas sandorių kainas, tai didina naudingų mainų skaičių rinkoje.

Greitas augimas ir didelis pirmaujančių interneto platformų skaičius kelia reguliuotojų bei politikos kūrėjų susirūpinimą. Labiausiai išsiskiria trys sritys: rinkos aiškumas, rinkos galia ir platformų duomenų naudojimas.

Istorija rodo, kad reguliuotojai ir konkurencijos institucijos taikė palankų reguliavimą skaitmeninėms industrijoms. Kaip bebūtų, keletas neseniai paskelbtų pranešimų signalizuoja apie intervencinę perspektyvą, galinčią sumažinti konkurencijos ir naujovių įtaką skaitmeninėje srityje.

Epicenter apžvalgą galima parsisiųsti ir skaityti čia.

EPICENTER – Europos politikos informavimo centras – yra šešių įtakingų nepriklausomų viešosios politikos institutų Europos Sąjungoje iniciatyva. EPICENTER siekia informuoti ES viešosios politikos debatus ir skleisti laisvos visuomenės principus. Lietuvos laisvosios rinkos institutas yra EPICENTER narys.