Ž. Šilėnas. Ko neįvertino mokesčius didinti raginantis TVF? (0)

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) rekomendacija didinti mokesčius daug kam gali nuskambėti kaip puiki išvada.

Dar daugiau, siūlymai nuo pajamų mokesčių pereiti prie turto mokesčių atliepia ne vieną kartą girdėtą mintį – neva reikia apmokestinti kapitalo savininkus, o ne dirbančiuosius.

Bet (!) TVF taip pat siūlo ir  nekilnojamo turto bei automobilių mokesčius. O kam Lietuvoje priklauso absoliuti dauguma nekilnojamo turto ir automobilių? Tiems patiems dirbantiesiems. Taigi, viena ranka neva kažkas kažką duoda, o kita – atima.

Dar daugiau, diskusijose Lietuvoje niekas net nešneka apie pajamų mokesčių mažinimą, tik apie didinimą. Taigi TVF rekomendacijų selektyvus įgyvendinimas reikštų tik vieną: pajamų mokesčiai sumažinti nebūtų, o mokestis gyventojų būstui ir automobiliams – būtų įvestas.

Kaip jau ne kartą analizuota, nekilnojamo turto mokesčio gyventojams įvedimas būtų prastas žingsnis. Pažiūrėkime į duomenis. Lentelėje žemiau pateikta, kokia dalis žmonių turi nuosavą būstą, o kokia – nuomojasi. Taip pat atskirta, kokia dalis savininkų už būstą moka paskolas. Lentelėje taip pat parodyta, kuriose šalyse gyventojai, turintys būsto paskolas gali pasinaudoti mokesčių lengvata.

home ownershi[

Iliustracija, kodėl NT mokesčio gyventojams įvedimas Lietuvoje būtų prastas žingsnis – daugiau nei akivaizdi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

one + seventeen =