Ž. Šilėnas Europos Parlamento posėdyje pasisakė dėl ES biudžeto skyrimo NVO

Šiandien LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas vieši Europos Parlamente Briuselyje ir dalyvauja viešame posėdyje dėl „ES biudžeto skyrimo nevyriausybinėms organizacijoms“. Posėdį organizuojama  Europos Parlamento Biudžeto kontrolės komiteto nariai.

Europos Komisijos teigiamu, ES patiki nevyriausybinėms organizacijoms (NVO) įgyvendinti įvairių sričių ES politikos tikslus, todėl Europos Parlamento nariai pakvietė LLRI prezidentą viešai išsakyti savo nuomonę dėl NVO kaip ES pasirinkto kanalo įgyvendinti ES politikos tikslus, taip pat dėl efektyvumo.

7,5 mlrd. eurų – tiek per metus Europos Sąjunga iš ES biudžeto skiria nevyriausybinėms organizacijoms finansuoti,  nepaisant to, kad kai kurių organizacijų veikla prieštarauja ES piliečių interesams. Tai parodė 2013-ųjų rudenį viešosios politikos centro „New Direction“ (Belgija) Briuselyje išleista ir pristatyta studija. Studiją „Pagalba sau“ parengė Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) analitikai.

„ES nevyriausybinių organizacijų (labdaros ir kitų) finansavimas skatina politizuotų ir savo, o ne gyventojų, interesams atstovaujančių institucijų siekius paveikti ES politiką ir lėšų telkimą į savo rankas“, – teigė Žilvinas Šilėnas, LLRI prezidentas ir vienas iš studijos autorių.