LLRI kvies Seimą išsaugoti ir tobulinti investicijų neapmokestinimą

Siekdamas išsaugoti investicijoms palankias sąlygas, Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) parengė ir šią savaitę pateiks Seimui Juridinių asmenų pelno mokesčio įstatymo pataisas, kuriomis siūloma išlaikyti ir patobulinti investicijų neapmokestinimą.

 

„Atlikdami tyrimą dėl pelno apmokestinimo modelių naudojimo įsitikinome, jog didelė dalis įmonių nukenčia dėl to, kad investicijoms naudoja kreditus. Tokioms įmonėms reikia užsidirbti ne tik banko palūkanoms, bet ir mokesčiams, kurie investicijas pabrangina visu ketvirtadaliu,“ – teigė instituto prezidentė Elena Leontjeva.

 

LLRI siūlomų pataisų esmė – nustatyti vieną investicijos neapmokestinimo būdą, kuris leistų be mokesčių investuoti ir pradedančioms, ir rinkoje įsitvirtinusioms įmonėms tiek iš skolintų, tiek iš nuosavų lėšų.

 

Šias Juridinių asmenų pelno mokesčio įstatymo pataisas institutas parengė tikėdamas, kad Seime esama narių, suprantančių investicijų neapmokestinimo privalumus ir nepritariančių mokesčio investicijoms įvedimui. Instituto parengtas įstatymų pataisų paketas pagelbės tiems Seimo nariams, kurie įžvelgia galiojančios investicijų apmokestinimo tvarkos ydas, bet nepritaria ir Vyriausybės teikiamam Pelno mokesčio įstatymo projektui.

 

LLRI viliasi, kad suvokdami investicijų svarbą ekonominiam žmonių ir valstybės gyvenimui Seimo nariai pasitikrins, kiek pagrįsti yra jiems dėstomi argumentai dėl nulinio tarifo investicijoms žalos. Institutas mano, kad siekdami sukurti prielaidas rinkėjų gerovei Seimo nariai turėtų išnagrinėti LLRI parengtą vieningą investicijų neapmokestinimo tvarką ir jai pritarti.

 

Instituto nuomone, įsigaliojus pirmadienį Vyriausybės patvirtintam Pelno mokesčio įstatymo projektui žymiai išaugs investicijoms tenkanti mokesčių našta, įmonės bus skatinamos grįžti prie senų mokesčių naštos mažinimo kelių, didės neskaidrumas, mokesčio administravimas bus dar labiau apsunkintas, mažės Lietuvos įmonių konkurencingumas. Įmonių veiklą ypač trikdo tai, kad šis įstatymo projektas įsigalios jau nuo kitų metų – mokesčių mokėtojams nespėjus pasiruošti didėjančiai mokesčių naštai.

 

LLRI ragina Seime atstovaujamas partijas tesėti rinkėjams duotus pažadus skatinti investicijas ir sudaryti joms palankias sąlygas.